Platba kartou Možnosť platiť kartou

Doprava zadarmo Doprava zadarmo pri
nákupe nad 50,- €

Možnosť platiť
kartou

Ikona doprava zadarmo Doprava zadarmo pri
nákupe nad 50,- €

Ikona kontakt Tel: +421905555555
Email: info@info.sk

Blog

Poradíme ako vyčistiť zuby psíka a zároveň sa aj zahrať

Sú zuby vášho psa trochu nažltlej farby ? Je jeho dych menej príjemný ? Nerobte si žiadne starosti. Psi potrebujú pomoc so svojou zubnou hygienou a našťastie existujú spôsoby, ako si z tejto nevyhnutnosti urobiť zábavu a zároveň si ju aj užiť. Pozrite sa na túto super zábavnú a žuvaciu hračku, ktorá zaistí psovi zábavu, zatiaľ čo sa zuby Vášho miláčika budú lesknúť čistotou a jeho dych sviežosťou !


Udržiavanie čistých zubov u psov môže byť skutočným problémom. Môžete si sadnúť so svojim maznáčikom a vysvetliť mu dôležitosť ústnej hygieny. Ale to nebude fungovať! Nanešťastie ho musíte prinútiť udržiavať si silné a zdravé zuby. Čo na to povedať ? Naši miláčikovia  svoju ústnu hygienu zanedbávajú a na to je tu pomoc vo forme zubných hračiek pre psov.


Ohrýzanie rôznych žuvacích hračiek a dentálnych pochúťok pomáha udržiavať našich maznáčikov pri zábave a ich zubom zostať čistými a zdravými – tzv. 2 v 1. Takto prinútite psa, aby si čistil zuby jednoducho, počas zábavy, keď sa hrá s hračkou, čo je obrovská výhra. Je to skutočne jediný spôsob, ako prinútiť psíka dobrovoľne si vyčistiť zuby. Hračky pre psov na čistenie zubov sú teda dôležitým „hackerom“ pre zdravie ústnej dutiny u každého štvornohého rodinného miláčika. Ak hľadáte pre svojho psa jednu z týchto viacúčelových hračiek, ste na správnom mieste.


Predstavujeme Vám jedinečnú dentálnu hračku a dentálnu pochúťku v jednom. Dentál Ježko s jedlými pichliačmi z hovädzieho masa, je presne to, čo Váš psík potrebuje. Dentál Ježko je pochúťka a hračka v jednom. Jedlé časti sú bezlepkové (grain free), neobsahujú žiadne umelé konzervačné látky ani farbivá. Obsahujú vitamíny a sú zdrojom omega – 3 a omega-6 mastných kyselín.

viac

Mačacia hygiena pre novú dobu

Cat 's Best využíva silu technologicky vylepšených aktívnych drevených vlákien, ktoré okamžite absorbujú a účinne "zakukľujú" vlhkosť a pachy. Prirodzene a bez chemikálií. Stelivo môže zostať v mačacom záchode až 7 týždňov pred úplnou výmenou ... potom Cat 's Best je 100% biologicky odbúrateľný.

viac

Psy a mačky sú rozdielne tvory, líšia sa aj v potrave ktorú potrebujú

Psy a mačky sú samozrejme odlišné. Vyzerajú tak odlišne, že majú viac spoločného so svojimi divokými bratrancami než "sestra alebo brat", s ktorými zdieľajú lásku a pozornosť svojho majiteľa. Zároveň aj ich osobnosti sú ešte viac odlišné, ako ich vzhľad. Takže áno, majú veľmi málo spoločného.

Ich výživové potreby sú samozrejme tiež rôzne: Psy potrebujú konzumovať krmivo pre psov a mačky potrebujú krmivo pre mačky. Znova to môže znieť veľmi jasne, ale majiteľ, ktorý má psa aj mačku, sa môže niekedy zamyslieť prečo sa obťažuje kupovaním dvoch ťažkých vriec s krmivami rovnakej značky a rovnakej chuti keď môže kŕmiť svojich miláčikov granulkami pre psa alebo mačku, ktoré vyzerajú veľmi podobne. Vyzerá to tak, že pes bude spokojne konzumovať mačacie krmivo a mačka môže rovnako spokojne konzumovať krmivo pre psov.

Takže, aké sú rozdiely medzi výživovými potrebami mačiek a psov?

Po prvé, ich energetické potreby sú zjavne odlišné. Zriedka vidíme mačky tak aktívne, ako psov alebo psy tak neaktívne, ako mačky.

Ďalej a čo je dôležitejšie, potrebujú rôzne minerály a vitamíny. Napríklad, kým psy dokážu, mačky nedokážu získať vitamín A z bylinných zdrojov, lebo ho nedokážu vytvárať z betakaroténu.
Mačky potrebujú až päťkrát viac vitamínu B1 (thiamín) vo svojej potrave. U mačiek je potrebné dávať pozor na nadmernú konzumáciu surových sladkovodných rýb, ktoré obsahujú enzým rozkladajúci thiamín. Takisto potreba vitamínu B3 (niacín) v potrave je oveľa u mačiek vyššia ako u psov. Psy si vedia časť niacínu vyrobiť aj sami, mačky menej, preto musí byť striktne a v správnom množstve prijatý potravou.


Pre psov aj pre mačky existuje niekoľko esenciálnych aminokyselín, ktoré musia získať z bielkovín v potrave. Ideálne je preto dávať im krmivá živočíšneho pôvodu, aby všetky potrebné aminokyseliny získali v strave. Pri mačkách treba spomenúť hlavne aminokyselinu taurín, ktorú si psy vo vlastnom tele sami vytvoriť vedia, no mačky nie. Aj z tohto dôvodu je pre mačky mäso podstatnejšie, ako pre psy, pretože taurín sa nachádza výlučne v bielkovinách živočíšneho pôvodu. Nedostatok taurínu v krmive spôsobuje množstvo zdravotných problémov, ako sú napríklad hluchota, slepota, poruchy srdca, imunitné a reprodukčné poruchy.

Ďalším rozdielom je, že mačky sú striktní mäsožravci, čo znamená, že nemajú žiadne požiadavky na príjem sacharidov, ich organizmus je prispôsobený hlavne na spracovávanie proteínov, zatiaľ, čo psy majú sklony k všežravosti a s príjmom sacharidov nemajú problém. Mačky, aby ostali zdravé, potrebujú v potrave jednoznačne viac bielkovín. P
otreba bielkovín pre psov a mačky je veľmi rozdielna, v zásade mačky potrebujú až dvakrát viac bielkovín, aby bola pre nich potrava vyhovujúca.

Napokon, obsah močových kyselín a kyslosť (pH) moču sa musí u mačiek veľmi pozorne strážiť, aby sa predišlo tvorbe močových kameňov a zabránilo upchatiu močových ciest.

Samozrejme netreba robiť paniku keď Váš pes zožerie krmivo Vašej mačičky, ale je potrebné aby boli obaja pravidelne a dlhodobo kŕmení krmivom, ktoré spĺňa všetky ich špecifické nutričné požiadavky.

viac

Ako zvoliť správnu veľkosť prepravky pre psa ?

Podľa smerníc IATA (International Air Transport Association, Medzinárodná asociácia leteckých dopravcov) musí byť veľkosť cestovnej prepravky taká, aby zvieratko mohlo celú dobu stáť vzpriamene bez toho, aby sa hlava alebo uši dotýkali stropu prepravky. Zviera musí mať možnosť otočiť sa a ľahnúť si do prirodzenej polohy. 

Niektoré letecké spoločnosti požadujú kolíky alebo káblové svorky (nie sú súčasťou balenia), aby bol transportný box maximálne stabilný. V takom prípade môžete dvere hore, po stranách a dole zaistiť káblovými svorkami. Horný a dolný diel transportného boxu môžete zaistiť pomocou skrutiek (nie sú súčasťou balenia) a diely tak pevne spojiť.

Správna dĺžka (A + 1/2B): Zmerajte dĺžku zvieraťa od nosa ku koreňu chvosta.

Správna šírka (C x 2): Zmerajte šírku od jedného ramena k druhému krát 2.

Správna výška (D): Zmerajte výšku od labiek k lebke/špičke uší.

viac

Lepok a jeho vplyv na citlivých psov

Čo je lepok ? 

Lepok alebo glutén je zmes proteínov gliadínu a glutenínu. Spolu so škrobom sa nachádzajú v endosperme semien niektorých obilnín, ako sú pšenica, jačmeň, špalda či raž. Ovos sám o sebe lepok neobsahuje, no môže byť kontaminovaný, ak je pestovaný v blízkosti obilnín obsahujúcich lepok. Neznášanlivosť lepku je problém rozšírenejší, ako samotná alergia na lepok. Lepok je bielkovina, ktorá sa nachádza v pšenici, jačmeni a raži. Často sa spája s problémami s trávením, alergiami, priberaním na váhe a podobne. Ak začne Váš pes mať príznaky neznášanlivosti lepku, je užitočné vedieť o zdrojoch tejto látky. Bezlepkové obilniny sú: kukurica, pšeno, pohánka, ryža, amarant a quinoa. Posledné dve spomínané pochádzajú z Ameriky a z oblasti juhoamerických Ánd. Povolené sú všetky výrobky zo zemiakov, z ryže a kukurice.

Čo lepok spôsobuje a prečo ho niektoré psy netolerujú ?

Väčšina psov toleruje pšenicu a ďalšie obilniny celkom dobre a nemajú žiadne nežiadúce účinky z ich konzumácie. Lepok je zvyčajne štiepený pankreatickými enzýmami v tenkom čreve. Avšak, niektoré psy, ako aj niektorí ľudia nemusia lepok tolerovať. U ľudí sa tento stav nazýva "celiakia". U psov sa nazýva" gluténom - indukovaná enteropatia", "neznášanlivosť lepku" alebo "citlivosť na lepok". U psov, ktorý sú citlivý na lepok, sa vyvinie chronické zápalové ochorenie tenkého čreva. Psy citlivý na lepok majú opakované alebo pretrvávajúce hnačky, chudnú, majú nezdravú srsť, strácajú telesnú kondíciu alebo len všeobecne neprospievajú.

Ako môže lepok spôsobiť tráviace problémy?

U psov, ktorý sú alergický na lepok, vzniká oneskorená reakcia z precitlivenosti (oneskorená alergická reakcia) v prípade, že sú kŕmený krmivom alebo pochúťkami obsahujúcimi lepok. Hoci presný priebeh tohto ochorenia nie je úplne objasnený, je isté, že imunitný systém psov trpiacich neznášanlivosťou lepku útočí na jeho gastrointestinálny (črevný) trakt v prípade, že príde do kontaktu s lepkom.

V tenkom čreve sa nachádzajú milióny klkov, ktoré zväčšujú povrch čreva pre vstrebávanie živín. Poškodenie sliznice znamená, že tieto klky miznú. Vyjadrujeme to slovom atrofia, ktorá je jednou s charakteristických známok celiakie. Medzi klkmi sa nachádzajú krypty. Krypty sa pri poškodení sliznice predlžujú. Choroba je charakterizovaná podstatnou stratou klkov v tenkom čreve a zmenšením absorpčného povrchu. Výsledkom uvedených mechanizmov je porucha resorpcie všetkých zložiek potravy (vitamínov, minerálov,cukrov, tukov a bielkovín).

Ktoré plemená môžu byť postihnuté ?

Neznášanlivosť lepku sa môže objaviť u všetkých plemien, ale je veľmi dobre zdokumentovaná u írskych seterov, samojedov a írskych jemnosrstých teriérov. Majitelia si zvyčajne všimnú známky tohto ochorenia v čase, keď pes dosiahne 6. alebo 7. mesiac veku.

Ako sa intolerancia lepku diagnostikuje?

Pri posudzovaní psa s údajmi o hnačkách, strate hmotnosti, zlej telesnej kondícii a celkovo zlého prospievania, väčšina veterinárov vykoná rutinné vyšetrenia krvi a moču. Pravdepodobne bude tiež robiť vyšetrenie stolice na parazity, brušné röntgenové snímky (röntgeny) a test exokrinnej pankreatickej insuficiencie. Výsledky týchto testov sú u psov, ktoré sú citlivé na lepok obvykle normálne. Jediný spôsob, ako definitívne diagnostikovať neznášanlivosť lepku je že,  pes dostane bezlepkovú diétu na 2 až 4 týždne a až nastane zlepšenie (takzvaný terapeutický test) ide o intoleranciu na lepok. Zviera by malo priberať na váhe a mali by prestať hnačky a jeho celkový zdravotný stav by sa mal normalizovať.

Ako sa intolerancia na lepok lieči ?

Našťastie je neznášanlivosť lepku úplne liečiteľná – nie však vyliečiteľná. Všetky príznaky vymiznú pri kŕmení bezlepkovou potravou. Je potrebné sa vyhnúť krmivu, ale aj pochúťkam s obsahom pšenice, raže, ovsa, jačmeňa alebo iných obilných zŕn. Pšenica je najproblematickejšou zložkou krmív pre psov. Geneticky modifikované zrná sú obzvlášť riskantné.

Ktoré pochúťky a krmivo pre psov sú bezlepkové ?

Všetky zdravé pochúťky pre psov WHIMZZES sú kompletne bezlepkové, vyrábané sú výlučne zo zemiakového škrobu, neobsahujú žiadne obilné zrná ani konzervačné látky. Produkty WHIMZZES navyše čistia zuby prirodzeným inštinktom psa hrýzť.

Granulované prvotriedne krmivo pre psov WELLCAN GOLD SUPER PREMIUM GRAIN FREE  alebo WELLCAN GOLD ADULT WILD AND POTATO neobsahuje pšenicu, sóju, ani žiadne iné obilniny obsahujúce lepok alebo geneticky modifikované ingrediencie.

Taktiež pečené krmivá OVEN-BAKED TRADITION GRAIN FREE . Tieto receptúry neobsahujú cereálne produkty, ale naopak obsahujú vyšší podiel živočíšnych bielkovín, ako väčšina porovnateľných produktov na trhu. Väčšina bielkovín pochádza z čerstvého mäsa, ktoré obsahuje esenciálne aminokyseliny potrebné pre zdravie a vitalitu vášho domáceho miláčika. Štúdie preukázali, že psy a mačky lepšie reagujú na bielkoviny a tuky z čerstvého mäsa a sú pre nich ľahšie stráviteľné a využiteľné.

OVEN-BAKED TRADITION GRAIN FREE  receptúry sú ideálne pre všetky vekové kategórie, pre rôzne veľké plemená a rôzne aktívne zvieratá, čo zjednodušuje voľbu receptúry. Ingrediencie sú vyberané veľmi dôsledne s dôrazom rôznorodej potreby vašich domácich miláčikov. Oven - Baked Tradition GRAIN FREE poskytne vášmu domácemu miláčikovi takú výživu, akú presne potrebuje.

viac

Prečo kŕmiť krmivom WELLCAN GOLD ®

Krmivo WELLCAN GOLD® bolo vytvorené použitím čerstvých, prírodných a zdravých zložiek z piatich základných skupín. Naše inovatívne metódy s najmodernejším procesom prípravy zabezpečujú výnimočné zdravie a výživný úžitok z krmív.

Krmivo WELLCAN GOLD® pre psov a mačky je založené na zdokonalených výskumoch v zdraví zvierat. Najnovšie výsledky genetických výskumov preukázali nepriaznivý účinok chemických a neprírodných látok v krmivách, ktoré poškodzujú zdravie zvierat, pričom aj nebezpečne pôsobia na zvieraciu DNA, čo vedie k jej deštrukcii. Výsledky týchto výskumov sa premietajú aj do zdokonalenia našich krmív tým, že znižujú spomínané riziká na minimum, pretože sú čisto prírodné.

Sme hrdí na naše starostlivo vybrané suroviny ako sú mäso, obilniny a zelenina. O použití presne týchto zložiek vás môžeme presvedčiť aj tým, že nepoužívame formulky ako napríklad “povolené EU” alebo iné, ktoré sa zvyčajne používajú k tomu aby zahmlievali skutočný zdroj použitých látok. My ich všetky vymenujeme, všetky popíšeme a aj vďaka tomu si môžete byť istí, že vaše zviera dostáva prírodné a výživné krmivo, ktoré podporuje jeho zdravie a zabezpečuje mu dlhý život.

WELLCAN GOLD® ponúka rôzne receptúry pre každé obdobie v živote zvieraťa, ale tiež má množstvo receptúr ideálnych pre všetky životné obdobia. U zvierat náchylných na vrodené genetické poruchy existuje možnosť, že sa ich chybné gény aktivujú a časom spôsobia ťažké choroby. Náš tajný recept na riešenie týchto reťazových reakcií je ten, že naše krmivo je očistené od všetkých chemických látok a aditív, dnes takých bežných v iných krmivách.

Porovnajte WELLCAN GOLD® s inými značkami krmív pre zvieratá. Sme si istí, že uvidíte podstatné rozdiely.

Zdravé krmivo vďaka piatim základným zložkám vo výžive.

V produktoch WELLCAN GOLD® nájdete zdravú zmes zložiek zabezpečujúcich vyváženosť stravy.1. Proteíny ( bielkoviny )
Základom každej receptúry WELLCAN GOLD® sú proteíny z chudého mäsa. Vysokokvalitné mäso z kačice, lososa, či kuracina, bravčovina a vajcia zabezpečujú nielen príjemnú chuť krmiva ale poskytujú aj proteíny (bielkoviny) a esenciálne aminokyseliny,
nevyhnutné pre správnu výživu psov a mačiek


2. Zelenina
Krmivá obsahujú veľa čerstvej zeleniny napríklad mrkvu, zemiaky, hrášok, rajčiny, a ďatelinu. Táto zelenina pridáva krmivu antioxidačné vitamíny A a D, uhľohydráty, vlákninu a dôležité minerály. A pretože je čerstvá a neprešla žiadnym spracovateľským procesom ani
procesom mrazenia uchovala si všetky dôležité živiny a chute.


3. Ovocie
Čerstvé jablká použité v WELLCAN GOLD® krmivách poskytujú dôležité ochranné látky, ako aj množstvo uhľohydrátov a vlákniny potrebné pre dobré zdravie zvieraťa. Antioxidant vitamín C pomáha vytvárať nové zdravé bunky a prispieva k lepšiemu hojeniu rán. Draslík podporuje neuromuskulárny rozvoj. Antioxidanty beta-karotén a vitamín A zlepšujú zrak , podporujú správny vývoj kostí a zubov a tiež odolnosť voči infekciám. Jablká a brusnice navyše poskytujú dodatočný zdroj antioxidantov v množstvách, ktoré
nemajú zásadný vplyv na celkový obsah vlákniny.


4. Obilniny
Všetky obilniny, ktoré sú použité sú celozrnné. Sú dôležitým zdrojom vitamínu B, uhľohydrátov, železa, vlákniny a selénu. Jačmeň, biela a hnedá ryža poskytujú zloženie uhľohydrátov, ktoré zviera využíva pri aktivite alebo cvičení.


5. Oleje a tuky
Vďaka olejom a tukom získava krmivo tú správnu chuť a je kľúčovým zdrojom Omega 3 a Omega 6 mastných kyselín.

V neposlednom rade, receptúry WELLCAN GOLD® obsahujú tzv. nutraceutiká ako beta karotén, karnitín, glukosamín, chondroitín, mannoligosacharidy, prebiotiká a taurín.

Naše obaly sú vytvorené tak, aby uchovali čerstvosť ingrediencií. Základné ingrediencie (prísady) sú zobrazené na každom obale, tak môžete vidieť základ každej receptúry. Dúfame, že tieto informácie vás presvedčia a vy vyskúšate naše WELLCAN GOLD®

viac

Zdravé krmivá WELLCAN GOLD ®

Krmivá WELLCAN GOLD obsahujú  prvotriedne suroviny, pretože neuznávame žiadne kompromisy, len tú najlepšiu kvalitu:


- používame čisté  kuracie mäso, pričom kurence sú chované vo voľnom výbehu
          o žiadne perie, nohy alebo vedľajšie produkty
          o nijaké antibiotiká ani hormóny
          o rovnaká kvalita kuracieho mäsa ako na našom vlastnom jedálenskom stole
          o vynikajúci zdroj bielkovín a prirodzený kondicionér kože a srsti, jeden zo zdrojov   Omega-6 mastných kyselín.
 


-náš losos pochádza z čistých vôd severného Atlantiku
          o využívame ho pre optimálne nutričné výhody.
          o má veľmi vysoký obsah  Omega-3 mastných kyselín, najmä DHA a EPA ,čo priaznivo vplýva na kardiovaskulárne zdravie a optimálne fungovanie očí a mozgu.

-naše bravčové mäso je čisto prírodné, bez antibiotík a hormónov, spĺňa všetky kvalitatívne požiadavky pre konzumáciu ľuďmi
    
obsahuje kvalitné proteíny na rozvoj čistej svalovej hmoty    

    má vyššiu stráviteľnosť než hovädzie, kuracie alebo jahňacie mäso a je veľmi chutné
    je iba jedno z dvoch s prirodzene vysokým obsahom L-karnitínu

-naše jahňacie sa  za živa voľne pohybovalo po ekologických (nehnojených) pasienkoch a živilo sa iba zelenou trávou
          o na proteíny bohaté, hypo-alergénne mäso používané v našej receptúre
          
o žiadne antibiotiká, ani hormóny, proste čisto prírodné jahňacie mäso aké nájdete aj na pultoch vášho mäsiarstva

- hypo-alergénne kačacie mäso bohaté na proteíny používame v našej unikátnej receptúre čisto prírodné a vhodné aj na ľudskú konzumáciu
     ak uznávate prírodný, holistický prístup k výžive, oceníte fakt, že naše kačice sú chované  bez klietky, vo voľnom výbehu
     neobsahuje nijaké hormóny, ani antibiotiká.
 

-        naše vajcia sú výborným zdrojom proteínov, stráviteľné takmer na 100%
  obsahujú prirodzene sa vyskytujúce zložité kombinácie aminokyselín

-        v našich produktoch. používame iba čerstvé, chemicky neošetrované vajcia

- všetky naše tuky sú prírodne konzervované s vitamínmi
    
* tuky a oleje zlepšujú kvalitu srsti a prispievajú ku srdcovo-cievnemu a mozgovému zdraviu
    * používame ich vďaka vysokému obsahu Omega 3, 6, 9 mastných kyselín
    
* lososový olej, celozrnné ľanové semienko a kvalitné kuracie tuky dosahujú obzvlášť vysokú koncentráciu  Omega-3 olejov, hlavne DHA a EPA, ktoré sa stali normou pre každého zdravotne uvedomelého človeka. To isté platí aj pre naše psy a mačky, ktoré ich potrebujú  tiež

·        - používame iba čerstvé, celozrnné obilniny
    
* neobsahujú žiadne herbicídy, pesticídy, ani GMO (geneticky modifikované organizmy)
    * naše obilniny vyberáme pre ich zdravé živiny, každá obsahuje viac ako 60 špecifických živín
    * v našich receptúrach nepoužívame pšenicu, kukuricu ani sóju, pretože práve im sa pripisuje vznik mnohých druhov alergických reakcií.
    * zvieratá potrebujú uhľohydráty v strave a preto používame iba najčistejšiu formu celozrnného ovsa a ryže
    
* obilniny slúžia ako zdroj uhľohydrátov a vlákniny a nie ako zdroj bielkovín, zdroje proteínov v našich krmivách pochádzajú z mäsa.

 ·        Ovsené vločky – už stovky rokov bolo známe, že sú rovnako zdravé pre ľudí aj pre zvieratá

    * naše ovsené vločky sú vyrobené z celozrnného ovsa
    * liečia podráždenie žalúdka, pomáhajú zmierňovať svrbenie a alergické reakcie
    
* sú v čistej forme, čiže neobsahujú žiadne chemické, nutričné alebo liekové aditíva
    * znižujú stres a sú výbornou prevenciou proti rakovine čriev kvôli vysokému obsahu vlákniny, môžu tiež vyliečiť zápchu.
    * ovos tiež znižuje riziko ochorenia srdca
    * je dobrý zdroj uhľohydrátov, obsahuje vitamín E, zinok, meď a železo.

používame aj celozrnnú hnedú ryžu  pre jej vysokú výživnú hodnotu
          o naša ryža má odstránenú šupku, ale zachovanú vrstvu, ktorá obsahuje otruby, kde sú všetky zdravé živiny. Je bohatá na vitamíny radu B, horčík a mastné kyseliny.
          
o hnedá ryža sa veľmi nepoužíva v potravinách určených na ľudskú konzumáciu kvôli svojej chuti a štruktúre, ale my ju používame pre vysoký obsah živín a vlákniny

- paradajky sú bohaté na vitamíny a prítomnosť antioxidantov, ktoré sú užitočné pri čistení tela od toxínov
    * lykopén, ktorý je obsiahnutý v paradajkách, neutralizuje voľné radikály a znižuje riziko vzniku rakoviny prostaty.
    * pravidelná konzumácia paradajok tiež znižuje riziko vzniku rakoviny konečníka, hrubého čreva alebo žalúdka
    * výskumy naznačujú, že konzumácia paradajok by mohla pomôcť znížiť aj riziko infarktu myokardu.
    
* vitamín K prítomný v rajčiakoch pomáha udržovať silné a zdravé kosti 

- naše zemiaky sú čerstvé, chemicky neošetrované, varené aj so šupkou o nie sú spracovateľsky upravované, takže si zachovajú všetky dôležité živiny (vrátane tzv. ochranných antioxidantov). o sú bohaté na B vitamíny, uhľohydráty, zinok, vitamín C, meď, železo, horčík, niacín a draslík


-       
naša chutná šťava z kuracej pečene spôsobuje, že naše krmivá sú jednoducho neodolateľné slúži ako zvýrazňovač chute a je spracovaná z prísad, ktoré neobsahujú syntetické alebo umelé prvky  
 

- jablká sú vynikajúcim zdrojom vlákniny, pričom asi 81%  je rozpustná vo vode, väčšina z toho je tzv pektín.
    * jablká poskytujú ako rozpustnú tak aj nerozpustnú vlákninu, trochu vitamínu C a beta karoténu, draslík a bór


- používame čerstvú, chemicky neošetrenú mrkvu varenú na pare, ktorá neobsahuje pesticídy a nie je spracovateľsky upravovaná, čiže si uchová svoju chuť a všetky dôležité živiny, vrátane tzv. ochranných antioxidantov, ktoré znižujú riziko rakoviny a iných chorôb.
    
* mrkva ponúka kompletnú výživu pre organizmus, je dobrým zdrojom vlákniny, vitamínu B1, vitamínu B2, vitamínu B6, vitamínu C, vitamínu K, biotínu, draslíka a tiamínu.
    * mrkva prospieva hlavne slezine a žalúdku.
    * výskumy naznačujú, že mrkva znižuje riziko srdcových ochorení aj mnohých typov nádorov
    * obsahuje beta-karotén, ktorý je veľmi prínosný pre zdravé oči.
    *  prospieva zdravej koži, vlasom a kostiam, súčasne čistí telo a zbavuje ho stresu
 

- vysoké množstvo železa a vitamínu C v hrášku prispieva k posilneniu imunitného systému.
    * luteín prítomný v hrášku pomáha znižovať riziko vekom podmienenej degenerácie makuly a šedého zákalu.
    * hrášok spomaľuje hromadenie glukózy v krvi a tým pomáha udržať stabilnú hladinu energie.
    * hrášok podporuje nervové funkcie a metabolizmu uhľohydrátov
    
* poskytuje telu živiny, ktoré sú dôležité na udržanie zdravia kostí.
    * kyselina listová a vitamín B6 v hrášku sú dobré na podporu kardiovaskulárneho zdravia jedinca.

- najznámejší prínos brusníc je, že pomáhajú v boji proti infekciám močových ciest, pretože
prírodné kyseliny a chemické látky objavené v brusnicovej šťave neumožňujú baktériám rast a rozmnožovanie v močovom trakte
    * brusnicová šťava má bohatý objem vitamínu C, čo pomáha predchádzať vzniku zubného kazu, tvorbe zubného povlaku a tvorbe baktérií.
    * výskum ukazuje, že brusnicová šťava obsahuje proanthocyanidinové zlúčeniny, ktoré pomáhajú zmariť rast nádoru v tele, teda pravidelná konzumácia brusníc môže výrazne znížiť riziko vzniku rakoviny
    
* tiež sa uvádza, že užívanie brusnicového džúsu môže pomôcť zabrániť vzniku obličkových kameňov 


  • - používame Natrox, špeciálne čistú a prírodnú formu morskej soli, ktorá poskytuje prírodné esenciálne živiny napr. sodík a chlorid.

        * v našich krmivách  sú nevyhnutné, pretože ich nedostatok môže rýchlo viesť k problémom so srdcom a obličkami. Kŕmenie potravou s deficitom chloridu by mohlo viesť k problémom s nervovým systémom, ktorý priamo súvisí s epileptickými záchvatmi

- naša špeciálna zmes vlákniny umožňuje potrave cestovať konštantne nízkou rýchlosťou cez tráviaci trakt a poriadne stráviť maximum zo všetkých našich živín.
          o našou hlavnou výživnou vlákninou sú repné rezky, vďaka vysokému obsahu  vlákniny spolu s paradajkovými výliskami tvoria dôležitú časť našej zmesi
           o táto zmes vlákniny z ovsených vločiek, ryže, zemiakov, mrkvy a jabĺk, zabezpečuje trávenie všetkých na živiny bohatých krmív, a ak je u psov pozorovaná tvrdá stolica,  je to jasnou známkou zdravého fungovania čreva.  

Nutraceutiká  sú doplnky, tzv. funkčné potraviny využívajúce svoju prirodzenú schopnosť cielene ovplyvňovať zdravotný stav, sú zamerané na riešenie konkrétnej oblasti vo výžive psov.
Vedecké informácie týkajúce sa ich účinkov aj na naše zdravie sú ohromujúce. Zákonodarci majú veľké ťažkosti a nestíhajú držať krok s rýchlosťou pokroku nutričných vied, ale my stíhame.

    * najnovšie vedecké výskumy ukazujú, že treba používať priame mechanizmy výživy aj pre nástup dedičných ochorení a my to už aplikujeme prostredníctvom tejto priekopníckej a prelomovej vedy do našich krmív. Prostriedky na liečbu epilepsie, ochorení srdca, kostí a kĺbov, sú už v štádiu prípravy.
  

Krmivá WELLCAN GOLD obsahujú :

1. Prebiotiká

Prebiotiká nestráviteľné zložky potravy, ktoré priaznivo ovplyvňujú organizmus stimuláciou rastu alebo činnosti jedného alebo limitovaného počtu baktérií v hrubom čreve a ktoré zlepšujú zdravie hostiteľa. Prebiotiká podporujú rast užitočných probiotockých baktérií, ktoré sú už prítomné v črevách , znižujú množenie potenciálne škodlivých kolónií baktérií. Týmto spôsobom napomáhajú obnoveniu črevnej mikroflóry. 

2. Probiotiká

Probiotiká môžeme nájsť v zdravom zažívacom trakte. Pri varení sa tieto mikróby ničia, preto ich pridávame do krmív priamo. Naša špeciálna zmes 5 rozličných typov jogurtových baktérií pomáha udržať vnútornosti v optimálnom stave, zlepšuje stráviteľnosť, pomáha pri hnačke alebo iných žalúdočných poruchách.  Náš produkt obsahuje rozličné živé jogurtové kultúry, čím značne stúpa stráviteľnosť krmiva, ktoré sa odzrkadľuje v nami odporúčaných denných množstvách  krmiva. Vaše zviera bude jesť menej, ale bude dostávať viac životne dôležitej výživy k podpore zdravia a vitality.


3. Glukosamín a Chondroitín

Obe tieto zložky sú dôležité pre zdravie kĺbov a pomáhajú pri ich bolestiach. Glukosamín zvyšuje absorpčnú schopnosť kĺbov a podporuje rast chrupavky. Chondroitín pomáha zadržať kĺbovú tekutinu a zlepšuje účinok glukosamínu.

4. Výťažky z rastliny Yucca schidigera

Yucca znižuje škodlivé plyny v stolici zvierat, čím znižuje aj jej pach. Yucca môže pomôcť pri viacerých chorobách a pri nevoľnosti, ovplyvňuje celkové zdravie a vitalitu zvieraťa a znižuje bolesť kĺbov.

5. Hnedá morská riasa

Poskytuje 60 prírodných živín a získava sa z chladných vôd Atlantického oceána. Hnedá morská riasa napomáha zdravo vyzerajúcej srsti a predchádza jej blednutiu. Dobre pôsobí na imunitný systém, pomáha predchádzať neplodnosti a predčasnému starnutiu. 
6. Ľanové semienka

Okrem lososa sú jedným zo zdrojov najbohatším na Omega 3 mastné kyseliny ľanové semienka.  Tento prírodný olej vznikajúci zo semienok je dôležitý pre celkove zdravý rast a vývoj tela. Ľanové semienka obsahujú Omega 3,6 a 9 mastné kyseliny, vitamín B, chlorid draselný. Lecitín, magnézium, vápnik a zinok. Môžeme povedať, že ľanové semienka sú jedným z najdôležitejších  doplnkom, ktorý podporuje zdravie zvieraťa.

viac

Ako prežiť Silvester so psom ?

Blíži sa Nový rok a to je čas zvýšeného používania zábavnej pyrotechniky.  Počas silvestrovskej noci nechýba zábava, hlasná hudba, jedlo, pitie či farebný ohňostroj, ktorý rozžiari tmavú oblohu. Pre psičkárov sa však oslavy Silvestra stávajú nočnou morou. Niektoré psy majú totiž strach z ostrých zvukov a svetelných efektov a prejavy strachu majú u každého inú podobu. Pes sa môže chvieť, nadmerne slintať, štekať, odmietať pochúťky, skučať, byť deštruktívny, pobehovať po byte, dokonca sa môže pomočiť alebo pokúsiť sa o únik. Vystresovanými psami sa po Novom roku plnia útulky – to je však lepšia alternatíva, pretože odchytený pes so známkou, resp. čipom má šancu na návrat domov.

Dôvodom prečo sa psy boja ohňostrojov je , že majú citlivejší sluch a intenzívnejšie vnímajú zvuky, ktoré človek ani nepostrehne. Psy si však ohlušujúce zvuky delobuchov nevedia vysvetliť, desí ich praskanie v tme, svetelné efekty a vybuchovanie v tme.

Ak sa Váš pes bojí, vyskúšajte aj nasledujúce tipy, ako prežiť Silvester:

Obmedzte venčenie - v podvečer silvestrovskej noci vyvenčite svojho miláčika poslednýkrát vtedy, keď je na okolí ešte ticho a pokoj. V čase, kedy sa vypúšťa ohňostroj najviac, nechoďte von – psík tú chvíľku bez prechádzky vydrží.

Venčíme zásadne na vodítku. Aj psíka s perfektným privolaním môže zvuk petárd prekvapiť a dá sa na útek.

Pre prípad psíka označte – dajte mu obojok so známkou, kde bude telefónne číslo alebo adresa bydliska.

Psíka, ktorý žije v koterci alebo na záhrade, je dobré aspoň počas Silvestra presunúť do domu. Ak zalezie pod posteľ alebo si nájde iné miesto, rešpektujte to.

Zostaňte so psom v kontakte. Pes je členom svorky, v nej sa cíti bezpečne, a preto mu umožnite, aby bol s vami po celý čas v kontakte.

Psa neopúšťajte. Aj keby ste sa chceli ísť akokoľvek ísť zabávať von, svojho miláčika neopúšťajte. Nedávajte ho ani k známym. Pre psa je najdôležitejšia svorka a pokiaľ ho opustíte, bude mať pocit, že ho jeho rodina zradila a z nepochopiteľných dôvodov opustila práve v čase, keď ju najviac potreboval.

Odveďte jeho pozornosť. So psíkom sa hrajte, opakujte si povely, odmeňte ho maškrtkou, chváľte ho, hlaďte – zostaňte v kontakte. Psíka zabavte ho, pokúste sa odpútať jeho pozornosť od delobuchov a ohňostroja.

V prípade, že máte psíka, ktorý podobné sviatky prežíva s veľkým stresom, skúste sa poradiť s vašim veterinárom o možnosti použitia jemnej formy upokojujúcich liekov.

Veríme, že naše rady Vám pomôžu urobiť Silvester príjemný pre Vás i Vašich miláčikov.

viac

Kvasinkové infekcie psov - Alergia - Candida albicans

Tento článok sme sa rozhodli napísať na základe rekcií viacerých majiteľov psov, ktorým bola diagnostikovaná kvasinková infekcia. Najčastejšou reakciou ako problém riešiť bolo hľadať potravu ktorá by bolo kontaminovaná kvasinkami. Tento prístup je zásade nesprávny a mylný. Kvasinky sú jednobunkový huby žijúce bežne spoločne s mnohými stovkami druhov baktérií v tele všetkých vyšších živočíchov vrátane človeka a samozrejme psov. Problém nastáva vtedy, keď z nejakej príčiny dôjde k poruche rovnováhy medzi takzvanými dobrými baktériami a kvasinkami. Takzvané „dobré baktérie“ ako napríklad Bacillus acidofilus a Enterococcus faesium zabraňujú svojou existenciou premnoženou kvasiniek a iných „zlých mikroorganizmov“ ako sú napríklad spomínané kvasinky z nich často Candida albicans   a tým je vytvorená akási prirodzená rovnováha v organizme.

Často sa stáva, že u domácich miláčikov je diagnostikovaná alergia ne istý bližšie neidentifikovateľný alergén. Príznakmi sú kožné vyrážky, ušné a očné príznaky podobné infekcii v týchto oblastiach.

Pozrieme sa bližšie čo sa deje s potravou v tráviacom trakte. Potrava sa začína spracovávať a tráviť už v ústach, mechanicky pohryzením, žuvaním a zmiešaním so slinami. Neskôr v žalúdku pokračuje trávenie enzýmami a tráviacimi šťavami vylučujúcimi sa do žalúdka. Odtiaľto potrava pokračuje do tenkého čreva. Viac ako 70% imunitného systému sa nachádza v tráviacom trakte, keďže tráviaci jeden jedným z orgánových systémov ktoré sa najviac dostávajú do kontaktu v vonkajším prostredím (teda so stravou). Kým je rovnováha medzi mikroorganizmami prirodzene žijúcimi v tráviacom trakte zachovaná, nie je žiadny problém. Problém nastáva keď na nejaký podnet dôjde k jej porušeniu, v toto prípade sa môže stať, že istý druh mikroorganizmov často spomínané kvasinky napr. Candida albicans, ktorá potom produkuje nadmerné množstvo svojich produktov, ktoré sa môžu z čreva dostať do krvného obehu a spôsobiť tak nepríjemné príznaky ochorenia pripomínajúce alergické ochorenie alebo príznaky infekcie.
Candida albicans premnoženie v dutine ústnej
1. Candida albicans premnoženie v dutine ústnej


Kvasinky Candida albicans sú normálnou súčasťou črevnej mikroflóry a spolu s ďalšími mikroorganizmami pomáhajú v záverečných fázach trávenia. Za normálnych okolností tvoria asi desatinu črevnej flóry, pričom sa vyskytujú predovšetkým v hrubom čreve - tenké črevo je mikroorganizmami osídlené minimálne. Kvasinky sú s ostatnými baktériami v rovnováhe, tá sa však môže ľahko narušiť.
Malassezia pachydermatitis premnožená v uchu Westland teriera
2.Malassezia pachydermatitis premnožená v uchu Westland teriera

Aké sú príčiny vzniku nerovnováhy v prirodzenej mikroflóre:

1.     Nadmerná alebo opakovaná antibiotická liečba. Antibiotiká zabijú aj „dobré baktérie“ a tým vyvolajú prerastanie organizmov na ktoré nie sú účinne napr. spomínané kvasinky keďže sa jedná o huby antibiotická im neuškodia pravé naopak tým že zabijú baktérie uvoľnia miesto na rast kvasinkám a baktériám odolným proti danému antibiotiku

2.     Zlá kvalita stravy (napr. veľa cukrov v potrave, kŕmenie zvyškami ľudskej stravy)

3.     Žiadne probiotiká v potrave (Probiotiká sú mikroorganizmy, ktoré sa prirodzene nachádzajú v tele. Napomáhajú zdraviu)

4.     Žiadne prebiotiká v potrave (Prebiotiká sú nestráviteľné časti potravy, ktoré majú priaznivý vplyv na hostiteľa selektívnou stimuláciou rastu a / alebo aktivity baktérií v hrubom čreve,  najčastejšie je to potravinová vláknina – inulín a rôzne oligosacharidy)

5.     Excesívne očkovanie

6.     Stres (napr. keď je fena kotná, keď kŕmi mláďatá, úraz, bolesť, choroba)

7.     Zmeny v oblasti životného prostredia (presťahovanie sa)

Spomenuté dôvody, ale aj mnohé iné, krehkú rovnováhu v tele nášho psa neraz poškodia a zapríčinia premnoženie kvasiniek. Kvasinky osídľujú tenké črevo, dostávajú sa do krvi a sú zanášané do rôznych orgánov. Spôsobovať môžu okrem spomínaných problémov opakované zápaly uší a horných dýchacích ciest, chronickú nádchu, alergické prejavy na koži a iné príznaky. Pridať sa môžu problémy s hmotnosťou, trávením a vstrebávaním výživných látok, vitamínov a minerálov z čreva, bolesti svalov, vypadávanie chlpov, tvorbu kožných šupín, apatiu.


4.Tenké črevo v problémoch6 Prospešné baktérie, (ako napr. acidophyllis) pri práci v tenkom čreve

Znaky a príznaky kvasinkovej infekcie:

1.   Kožná iritácia, ohraničené vypadávanie chlpov, ošupovanie kože

2.   Svrbenie, kontinuálne lízanie labiek alebo pohlavných orgánov

3.   Začervenanie kože, zápal, zápach.

4.   Bolesti kĺbov

5.   Opakované, časté bakteriálne infekcie

6.   Ušné infekcie, hlienový výtok z uší a zápach

7.   Citlivosť na zvuky

8.   Celková nervozita, telesná únava, depresia, apatia

9.   Problémy s trávením  (hnačky alebo zápchy)

10.  Nadmerná plynatosť (flatulencia)

11.  Obmedzená stráviteľnosť potravy, obmedzené vstrebávanie vitamínov a minerálov v čreve

            
3.Candida abicans premnožená v tenkom čreve

Všetky spomenuté príznaky pripomínajú príznaky alergickej reakcie alebo bakteriálne infekcie avšak liečba alergie alebo infekcie antibiotikami nezaberá, dokonca môže ešte prispieť k ďalšiemu pomnoženiu kvasiniek a zhoršenou kvasinkovej infekcie.

Ako teda postupovať v liečbe?

Vyvolať premnoženie kvasiniek v organizme môže každé oslabenie imunitného systému. Kvasinky k tomu potrebujú vhodné prostredie. Stačia im tri veci - teplo, vlhko a uhľohydráty. Správnu teplotu a vlhkosť im poskytujú črevá, koľko im však poskytneme cukrov, je iba na nás. To je základom celej liečby. Ak kvasinkám obmedzíme zdroj energie a pomôžeme prísunom dobrých baktérií do tráviaceho traktu vo forme pre a probiotík, nebudú sa môcť kvasinky už ďalej nekontrolovane množiť. Keďže sa kvasinky sa množia sa rýchlo, za optimálnych podmienok sa môže ich počet za dvadsať minút zdvojnásobiť. Liečba teda spočíva v správnej vyváženej výžive vášho psa, v prísune prebiotík a probiotík v potrave. Pri proti kvasinkovej diéte nemožno počítať s radikálnou zmenou k lepšiemu zo dňa na deň. Problémy ustupujú postupne a dokonca môže nastať dočasné zhoršenie zdravotného stavu. Hynúce kvasinky totiž tvoria toxíny zaťažujúce organizmus. Zmierniť nepríjemné pocity pomôže selén, horčík, kremík a laktobacily. Kožné bunky sa obnovujú približne každých 60 dní, liečba je preto dlhodobá a efekt liečby sa dostavuje postupne, musíme byť preto dostatočne vytrvalí a dôslední.

Z nášho pohľadu odporúčam v liečbe postupovať prirodzenými metódami a hlavne zmenou vo výžive vášho psa. Odporúčame realizovať nasledovné kroky:

1.     Kŕmenie – potrebná je zmena krmiva na také ktoré obsahuje vyvážené zloženie živín, nízky obsah cukrov, dostatok pre a probiotík 

2.     Očistenie tráviaceho traktu a nastolenie rovnováhy pomocou prídavkov pre a probiotík5.Kvasinková infekcia - pred a po liečbe

Popri liečbe odporúčanej veterinárom odporúčame krmivá ktoré obsahujú prirodzené probiotiká a prebiotiká dôležité pre udržanie rovnováhy trávenia.

viac

Čo potrebuje šteniatko

Krmivo:  najvhodnejšie sú špeciálne krmivá určené pre šteniatka (tieto krmivá sa obyčajne označujú názvom „PUPPY“)


Nutričné a vitamínové doplnky: vhodné sú pre-biotiká a pro-biotiká určené špeciálne pre psíkov. Vitamíny a minerály sú pre vyvíjajúci sa organizmus šteniatka mimoriadne dôležité.


Pelech alebo psia búda:  Vaše šteniatko prespí totiž aj 16 hodín denne, takže je to miesto, kde trávi väčšinu svojho života, preto je potrebné pelechy či búdy vyberať precízne


Dve misky: jednu na potravu a druhú na vodu, najvhodnejšie aj s podložkou. Vody musí mať psík vždy dostatok !

Univerzálny rám a absorpčnú podložku: Takmer vždy, keď sa šteniatko prebudí, chce sa vyprázdniť. Vtedy môžeme začať s nácvikom na toaletu. Keď šteniatko dá najavo, že sa chce vyprázdniť snažíme sa pod neho niečo položiť. V tomto nám výborne poslúži absorpčná podložka (psia plienka) najlepšie aj s rámikom.


Obojok a vôdzku (vodítko):  tieto treba vyberať podľa  aktuálnej veľkosti šteniatka a radšej po niekoľkých mesiacoch vymeniť, ako mu dať veľký a ťažký obojok alebo vôdzku. Je na Vás, či si vyberiete flexi vodítko, alebo obyčajné,  ktoré si farebne zladíte s obojkom.


Základnú kozmetickú výbavu: kliešte na nechtíky, pinzetu na vyberanie kliešťov, prípravok proti blchám a kliešťom vhodný pre šteniatka, kefu alebo hrebeň podľa typu srsti

Šampón: na psov by sa nemali používať ľudské šampóny, obsahujú totiž chemikálie, ktoré psia koža zle znáša. Zvlášť u šteniat je potrebné požívať šampón špeciálne vyvinutý pre srsť a kožu šteniatok.

Dostatok hračiek a žuvacích potrieb:  Medzi 3. a 5. týždňom sa začne objavovať mliečny chrup. V 4. mesiaci začnú rásť trvalé zuby, ktoré tlačia na korene mliečnych, čo spôsobuje mierne napuchnutie a zapálenie ďasien. Šteňa môže byť nepokojné, odmieta potravu, slintá a niekedy i zvracia. Má snahu ohrýzať tvrdé predmety, čo napomáha vypadávaniu mliečnych zubov a zmierni bolesť. Hračkami si tiež psík vyplní čas, kým nebudete doma.

Odmeny: šteniatko pri výcviku, alebo pri základnej výchove odmeňujte pochúťkami, ktoré sú na to určené. V opačnom prípade môže priberať a vytvoriť si tak predispozíciu do budúcnosti, čo je veľmi zlé.

viac

Je avokádo bezpečné pre psov a mačky? Áno!

V priebehu rokov dochádzalo k šíreniu dezinformácií  a zmätkom, pokiaľ ide o bezpečnosť konzumácie avokáda u psov a mačiek. Zmätok vyplýva zo skutočnosti, že avokádo obsahuje látku nazývanú persín.  Persín je látka nachádzajúca sa v kôstke, šupine, kôre a listoch niektorých odrôd. Persin je škodlivý pre niektoré zvieratá - vtáky, králiky, kone, kozy a iné. Neboli však hlásené žiadne prípady otravy avokádom u psov alebo mačiek. Ako uviedol Dr. Jean Dodds, DVM, na svojom blogu o zdraví zvierat „persin nemá nepriaznivý vplyv na psov alebo mačky“.

viac

Prečo si mačička na Vás líha ? Rozhodla sa Vás liečiť !

Hľadáte domček alebo pelech pre mačku? Možno ho ani nebude potrebovať, pretože bude spávať pri vás alebo dokonca na vás. Čo ju k tomu vedie? 

Neplatí to síce vo všeobecnosti a u každej mačky, ale ak si so svojím miláčikom vybudujete naozaj blízky vzťah, môžete to zažiť na vlastnej koži. Mačka si líha na choré miesto alebo tesne k nemu.

Odoberá zlú energiu

Podľa odborníkov na bioenergiu je to jasné ako facka. Mačka dokáže vycítiť vašu chorobu, a podľa toho si vyberie miesto, kde by svojou prítomnosťou mohla osožiť. Pri hlave vám lieči vysoký tlak alebo migrény, na ľavom ramene srdce, ak si vám ľahne na chrbát, rozhodla sa pomôcť vašim obličkám. A tak by sme mohli pokračovať.

Vraví sa tiež, že čierne mačky odoberajú dvakrát viac zlej energie ako ostatné. Hrdzavé dodávajú energiu, šedomodré maximálne upokojujú.

Ak sa mačka len obtrie o nejakú časť vášho tela, znamená to, že prišla odobrať negatívnu energiu z tohto miesta alebo že chce vylepšiť vaše negatívne rozpoloženie. Záleží už len na vás, ako citlivo tento okamih budete vnímať a či si pripustíte, že je to naozaj pravda. 

Ako je to s negatívnymi zónami?

Žiadna mačka nezostane ležať na jednom mieste, ak tam nenájde pre človeka negatívne žiarenie. Takže, ak chcete, nechajte si od nej gauč, posteľ alebo hoci aj pracovňu posúdiť.

Chvíľu ju pozorujte, či na týchto miestach zotrváva dlhšie a musíte ju odháňať. Ak je to tak, je načase rozmýšľať nad reorganizáciou v byte, lebo práve objavila negatívnu zónu, ktorá by vám mohla z dlhodobého hľadiska ubližovať. Miesta, ktoré rýchlo opustí, akonáhle ju tam posadíte, sú naopak pre ľudí priaznivé.

Ktoré choroby lieči?

Podľa viacerých serióznych prieskumov ľudia, ktorí majú mačku, trpia chorobami až päťkrát menej často, ako ostatní ľudia. Kto hladká svoju mačku, má po pár minútach nižší pulz a znižuje sa mu aj krvný tlak.

Hladkať mačku je dobré aj na trávenie a zdravú urogenitálnu sústavu. Preborníčkami v tomto liečení sú vraj krátkosrsté alebo bezsrsté mačky. Stres a únavu zasa potláčajú dlhosrsté. Pomáhajú aj pri nespavosti a depresii. 

Imunitu a hojenie rán podporuje pradenie všetkých mačiek. Keď po vás mačka lezie, vystrkuje pazúriky, bodá vás nimi a prešliapava si rôzne miesta, akoby ste boli na akupunktúre, len s tým rozdielom, že to máte zadarmo.  

Ľudia, ktorí mali a majú mačky, sa dožívajú v priemere o 10,3 rokov viac ako tí, ktorí mačku nemali.

Na záver to zhrňme do jedného. Všetky tieto mačacie liečebné metódy by sa dali zastrešiť jedným názvom – felinoterapia. Takéto „liečenie mačkou“ sa dnes už v mnohých vyspelých krajinách intenzívne využíva ako uznaná terapeutická metóda.

viac