Platba kartou Možnosť platiť kartou

Doprava zadarmo Doprava zadarmo pri
nákupe nad 39,- €

Možnosť platiť
kartou

Ikona doprava zadarmo Doprava zadarmo pri
nákupe nad 39,- €

Ikona kontakt Tel: +421905555555
Email: info@info.sk

Blog

Predstavujeme zdravé pečené pamlsky zo 100% mäsa Oven-Baked Tradition

Pochúťky pre psíkov Oven-Baked Tradition sú zdravé, vyrobené zo 100% mäsa, sú plné vitamínov. 

Vyrábame ich v Kanade pečením v peci. 

Pečené pochúťky sú ľahko stráviteľné, ideálne ako odmena alebo jednoducho pre radosť a potešenie. 

Neobsahujú ééééčka ani žiadne trans-tuky 0% ! 

Spoznajte aj vy najobľúbenejšie Kanadské zdravé pamlsky, ktoré sa vyrábajú tradičným domácim spôsobom ako to poznáme od našich starých mám. 

Doprajte svojim rodinným miláčikom zdravé 100% mäsové pochúťky vhodné  pre citlivé trávenie. Naše pochúťky sú spracované tradičným spôsobom čo zaručuje ich ľahkú stráviteľnosť ale pritom si zachovajú chuť a vôňu skutočného mäsa.

viac

MAČACIA HYGIENA PRE NOVÚ DOBU

Cat 's Best využíva silu technologicky vylepšených aktívnych drevených vlákien, ktoré okamžite absorbujú a účinne "zakukľujú" vlhkosť a pachy. Prirodzene a bez chemikálií. Stelivo môže zostať v mačacom záchode až 7 týždňov pred úplnou výmenou ... potom Cat 's Best je 100% biologicky odbúrateľný.

Staňte sa testerom a vyskúšajte zadarmo! Vyplňte prihlášku a odošlite ju do 23.04.2019.

Ako to funguje nájdete TU

viac

Psy a mačky sú rozdielne tvory, líšia sa aj v potrave ktorú potrebujú

Psy a mačky sú samozrejme odlišné. Vyzerajú tak odlišne, že majú viac spoločného so svojimi divokými bratrancami než "sestra alebo brat", s ktorými zdieľajú lásku a pozornosť svojho majiteľa. Zároveň aj ich osobnosti sú ešte viac odlišné, ako ich vzhľad. Takže áno, majú veľmi málo spoločného.

Ich výživové potreby sú samozrejme tiež rôzne: Psy potrebujú konzumovať krmivo pre psov a mačky potrebujú krmivo pre mačky. Znova to môže znieť veľmi jasne, ale majiteľ, ktorý má psa aj mačku, sa môže niekedy zamyslieť prečo sa obťažuje kupovaním dvoch ťažkých vriec s krmivami rovnakej značky a rovnakej chuti keď môže kŕmiť svojich miláčikov granulkami pre psa alebo mačku, ktoré vyzerajú veľmi podobne. Vyzerá to tak, že pes bude spokojne konzumovať mačacie krmivo a mačka môže rovnako spokojne konzumovať krmivo pre psov.

Takže, aké sú rozdiely medzi výživovými potrebami mačiek a psov?

Po prvé, ich energetické potreby sú zjavne odlišné. Zriedka vidíme mačky tak aktívne, ako psov alebo psy tak neaktívne, ako mačky.

Ďalej a čo je dôležitejšie, potrebujú rôzne minerály a vitamíny. Napríklad, kým psy dokážu, mačky nedokážu získať vitamín A z bylinných zdrojov, lebo ho nedokážu vytvárať z betakaroténu.
Mačky potrebujú až päťkrát viac vitamínu B1 (thiamín) vo svojej potrave. U mačiek je potrebné dávať pozor na nadmernú konzumáciu surových sladkovodných rýb, ktoré obsahujú enzým rozkladajúci thiamín. Takisto potreba vitamínu B3 (niacín) v potrave je oveľa u mačiek vyššia ako u psov. Psy si vedia časť niacínu vyrobiť aj sami, mačky menej, preto musí byť striktne a v správnom množstve prijatý potravou.


Pre psov aj pre mačky existuje niekoľko esenciálnych aminokyselín, ktoré musia získať z bielkovín v potrave. Ideálne je preto dávať im krmivá živočíšneho pôvodu, aby všetky potrebné aminokyseliny získali v strave. Pri mačkách treba spomenúť hlavne aminokyselinu taurín, ktorú si psy vo vlastnom tele sami vytvoriť vedia, no mačky nie. Aj z tohto dôvodu je pre mačky mäso podstatnejšie, ako pre psy, pretože taurín sa nachádza výlučne v bielkovinách živočíšneho pôvodu. Nedostatok taurínu v krmive spôsobuje množstvo zdravotných problémov, ako sú napríklad hluchota, slepota, poruchy srdca, imunitné a reprodukčné poruchy.

Ďalším rozdielom je, že mačky sú striktní mäsožravci, čo znamená, že nemajú žiadne požiadavky na príjem sacharidov, ich organizmus je prispôsobený hlavne na spracovávanie proteínov, zatiaľ, čo psy majú sklony k všežravosti a s príjmom sacharidov nemajú problém. Mačky, aby ostali zdravé, potrebujú v potrave jednoznačne viac bielkovín. P
otreba bielkovín pre psov a mačky je veľmi rozdielna, v zásade mačky potrebujú až dvakrát viac bielkovín, aby bola pre nich potrava vyhovujúca.

Napokon, obsah močových kyselín a kyslosť (pH) moču sa musí u mačiek veľmi pozorne strážiť, aby sa predišlo tvorbe močových kameňov a zabránilo upchatiu močových ciest.

Samozrejme netreba robiť paniku keď Váš pes zožerie krmivo Vašej mačičky, ale je potrebné aby boli obaja pravidelne a dlhodobo kŕmení krmivom, ktoré spĺňa všetky ich špecifické nutričné požiadavky.

viac

Krmivo pečené v peci, v čom je iné ?

Naše krmivo pre mačky a psov sa odlišuje procesom výroby pomalým pečením v peci, ale aj našim citom pre detaily a snahou vyrobiť dokonalé krmivo.

Naše tradičné pečenie krmiva v peci nie je jediným rozdielom, ktorý naše krmivá odlišuje od bežných extrudovaných. Rozdielom je aj náš cit pre dokonalosť…

Na rozdiel od väčšiny krmív, ktoré sú vyrábané procesom extrúzie, je krmivo pre mačky a psov Oven-Baked Tradition pripravované pomalým pečením v peci pri nízkych teplotách. Tento proces prípravy robí naše krmivo jedinečným a najlepším pre Vašich domácich miláčikov. Krmivo pečené v peci má niekoľko výhod. Významnou výhodou je, že vďaka pomalému pečeniu v peci je možné do receptúry pridávať omnoho viac čerstvého mäsa v porovnaní s krmivami, ktoré sú vyrábané procesom extrúzie. Pri pomalom pečení krmiva v peci, ostávajú zachované prirodzené vône a chute použitých ingrediencií. Krmivo je ľahšie stráviteľné, pričom ostávajú zachované nutričné hodnoty proteínov a vitamínov a ostatných výživových zložiek. Našich granúl pečených v peci, ktoré sú v porovnaní s extrudovanými o 20% hustejšie, je možné podávať menšie množstvo, ako extrudovaných krmív. Veľký objem krmiva môže zvieratku spôsobovať tráviace ťažkosti, pocit plnosti, nadúvania a únavy.

Krmivo pre mačky a psov Oven-Baked Tradition, ktoré je vyrábané v Kanade v rodinnom podniku, poskytuje mačičkám a psíkom neodolateľný chuťový zážitok a zároveň sú v ňom zachované nutričné hodnoty jednotlivých ingrediencií. Všetky naše receptúry krmív pre mačky a psov sú vyrábané procesom pomalého pečenia v peci v malých množstvách, pre zachovanie maximálnej kvality a čerstvosti. Podobne, ako to je bežné pri pečení v domácnosti. Naše krmivá, ako hlavnú zložku skutočne obsahujú mäso, od starostlivo vyberaných fariem v Kanade. Či už zvolíte vykostené kuracie, jahňacie, alebo rybacie mäso, je jeho kvalita vždy nekompromisne zaručená a kontrolovaná. Naše zdravé, kvalitné receptúry obsahujú tiež čerstvú zeleninu a ovocie, ako sú napríklad sladké zemiaky, jablká, brusnice, čučoriedky, banány, špenát, brokolica a tekvica, ktoré dodávajú dôležité výživové zložky pre dlhý a zdravý život vašich domácich miláčikov. Na zabezpečenie ich všetkých potrieb do krmiva pridávame aj ďalšie esenciálne látky, ako sú vitamíny a minerály. Používame tiež v Kanade pestované celozrnné obilniny (jačmeň, ovos, raž, ľanové semienka), ktoré melieme v našom vlastnom mlyne, čím dávame záruku na ich optimálne využitie.

Pretože nám najviac záleží na zdraví Vašich domácich miláčikov, sú naše receptúry zaručene bez použitia hormónov, antibiotík, umelých ochucovadiel a konzervačných látok. Ak si vyberiete na kŕmenie krmivo pre mačky a psov Oven-Baked TraditionTM môžete si byť istí, že ste zvolili krmivo bez obsahu menovaných látok, ktoré sú častým vyvolávateľom alergií, potravinových intolerancií a tráviacich ťažkostí:

  • Pšeničný lepok
  • Pšenica
  • Kukurica
  • Sója
  • Hovädzie produkty
  • Umelé ochucovadlá a farbivá
  • BHA/BHT alebo ETHOXYQUIN
Oven-Baked TraditionTM zaručuje receptúry prvotriednej kvality a štandardu každý deň. Náš odborný tím pracuje na tom, aby krmivo Oven-Baked TraditionTM bolo na trhu jedinečné. To, čo naše krmivo robí jedinečným, je proces výroby pomalého pečenia v peci a naše jedinečné receptúry a prvotriedne ingrediencie.

Sme presvedčení, že psy a mačky potrebujú to najlepšie. Robíme maximum preto, aby psy a mačky dostávali denne to najkvalitnejšie krmivo, ktoré im zaručí dlhý a zdravý život po boku svojho majiteľa. Mohlo by sa zdať, že jediné čo odlišuje naše krmivo od bežných krmív vyrábaných procesom extrúzie, je proces výroby pomalého pečenia v peci, nie je to však iba výrobný proces, ale je to aj náš cit pre detaily a snaha vyrobiť dokonalé krmivo.

viac

Naša nutričná filozofia WELLCAN GOLD ®

Krmivo WELLCAN GOLD vzniklo vďaka myšlienke zdravej výživy zvierat. Neuspokojili sme sa s nezdravými  krmivami, ktoré sa predávajú v obchodoch, preto sme sa radili s veterinármi a odborníkmi na výživu, aby sme stanovili najlepšie zložky pre krmivá zvierat. Hľadali sme prísady, ktoré možno spolu miešať a spôsoby, ako ich miešať, pričom sme spolupracovali s veterinármi, chovateľmi a poradcami pre výživu. Našou ideou je naplniť myšlienku vytvorenia najzdravšieho zvieracieho krmiva na svete. 

Naše zvieratá sú najzdravšie, ak jedia čerstvú, chemicky neošetrovanú potravu. 

Hippokrates vyslovil myšlienku: Sme to, čo jeme. Táto myšlienka bola základom pre vytvorenie WELLCAN GOLD krmív pre zvieratá.  

Krmivo je vytvorené zo surovín vhodných na priamu ľudskú konzumáciu, ako sú čerstvé mäso, celozrnná ryža, jačmeň a ovos, čerstvé ovocie a zelenina, zdravé oleje a tuky bohaté na Omega mastné kyseliny,  ako DHA a EPA, ktoré majú zásadný význam pre zdravý vývoj a správnu funkciu orgánov, najmä mozgu, očí a pre kardiovaskulárne zdravie, ktoré je zabezpečené  aj použitím ľanového semienka a vysoko kvalitného lososieho oleja.

Naše receptúry sú založené na najnovších vedeckých informáciách z oblasti výživy a genetiky, čo predstavuje budúcnosť vytvárania krmív ochraňujúcich zdravie zvierat.

1. Používame iba vysokokvalitné prísady do krmív pre psov a mačky. 

Je dôležité pochopiť, že v súčasnosti je priemysel vyrábajúci potravu pre zvieratá  hlavným odbytiskom vedľajších produktov vznikajúcich pri spracovávaní ľudskej potravy, pričom niektoré povolené zložky krmív vzbudzujú prinajmenšom obavy. WELLCAN GOLD ® využíva iba vysokokvalitné, čisto prírodné a holistické prísady na vytváranie krmív, ktoré sú hustejšie a bohatšie na všetky základné živiny. To znamená, že domáce zvieratá získajú viac výživy z menšieho množstva jedla, pričom kalórie a tuky v každej receptúre zodpovedajú ich špecifickým potrebám.

2. Využívame prírodné, celozrnné prísady, ktoré sú bohaté na živiny a nijako nezmenené, žiadne GMO (geneticky modifikované organizmy) 
Matka príroda stvorila obilie v podobe, ktorá zahŕňa výživné proteíny, tuky, uhľohydráty, vlákninu, vitamíny aj minerály. Ostatní výrobcovia krmív používajú tzv. frakcionáciu obilnín, pričom takto spracované prísady  nie sú súčasťou žiadnej z WELLCAN GOLD ®  receptúr.

 
3. Používame prísne kontrolované metódy prípravy a kontrolu kvality na uchovanie obsahu živín vo WELLCAN GOLD ®. Výrobky WELLCAN GOLD ®  sú podrobené aj viac ako 100 kontrolám kvality  počas výrobného procesu. Tieto štruktúrované a prísne kontroly zabezpečujú, že naše produkty  majú najvyššiu kvalitu na trhu. Všetky suroviny musia prejsť viacnásobným testovaním na mnohých kľúčových kontrolných stanovištiach počas výrobného procesu, predtým než sa akékoľvek krmivo z nášho závodu ocitne na policiach maloobchodníkov.

4. Žiadne umelé konzervanty, syntetické chemikálie, farbivá alebo prísady. 
WELLCAN GOLD ® nepridáva do krmív nič, čo nie je výživné a zdravé pre mačku alebo psa. Všetky naše výrobky sú bez chemických prísad akéhokoľvek druhu, vrátane konzervačných látok, ako sú etoxyquin alebo BHA / BHT, ktoré sa často nachádzajú v potrave spoločenských zvierat, ale sú zakázané na ľudské užívanie v mnohých krajinách. Právne predpisy EÚ povoľujú výrobcom skrývať tieto informácie pod rôznymi "schválenými“ Éčkami a čísielkami, čo spôsobuje, že spotrebiteľ si často krát ani neuvedomuje, že kŕmi svojich miláčikov potenciálne škodlivými chemikáliami. 

5. Osobitný dôraz na nutričný profil kože a srsti.
Udržiavanie kvalitnej srsti a kože nie je žiadne veľké tajomstvo, je to iba veľmi nákladné. Musíte použiť len viac mäsa, kvalitnejšie zdroje tukov a olejov a vysoké množstvo vitamínov a ďalších živín. WELLCAN GOLD ® sa zaviazali investovať do kvality.

6. Etika týkajúca sa životného prostredia a práv zvierat
Žiadne z našich výrobkov nie sú testované pomocou krutých pokusov na laboratórnych zvieratách. Naše skúšky vykonávame na vlastných domácich zvieratách, domácich zvieratách našich priateľov, príbuzných, či spriaznených chovateľov. Dozeráme na to, aby zvieratá slúžiace ako zdroje mäsa do našich výrobkov viedli dobrý život, mali voľný pohyb a boli porazené bez týrania alebo zneužívania ich práv. Naše výrobné procesy berú ohľad na životné prostredie, takže recyklujeme všetko, od prázdnych vriec až po plastové obaly. Zabezpečíme, aby naše krmivá neobsahovali žiadne antibiotiká, herbicídy, pesticídy alebo chemikálie, ktoré môžu byť potenciálne škodlivé pre vašich domácich miláčikov.

Výber krmiva pre domáce zvieratá
Zdravie našich domácich miláčikov je rovnako dôležité, ako naše vlastné. To je dôvod, prečo výber chutného a zdravého krmiva  WELLCAN GOLD ® je tou najlepšou voľbou. Hoci jeho výroba je drahá, nestojí nič v porovnaní s nákladmi na veterinára a s utrpením, ktoré zvieraťu spôsobuje kŕmenie chemickými a syntetickými produktmi.

Veríme, že sme s pomocou našej Nutričnej filozofie vytvorili najzdravšie krmivo pre psa a mačku na svete. Vďaka rôznym príchutiam a receptúram sme si istí, že si dokážete vybrať to, ktoré najviac vyhovuje individuálnym potrebám vášho zvieratka.

Vezmite nás za slovo a doprajte vášmu domácemu miláčikovi 60 dní s WELLCAN GOLD ® . Dokáže vám, že sme sa nemýlili.

viac

Ako zvoliť správnu veľkosť prepravky pre psa ?

Podľa smerníc IATA (International Air Transport Association, Medzinárodná asociácia leteckých dopravcov) musí byť veľkosť cestovnej prepravky taká, aby zvieratko mohlo celú dobu stáť vzpriamene bez toho, aby sa hlava alebo uši dotýkali stropu prepravky. Zviera musí mať možnosť otočiť sa a ľahnúť si do prirodzenej polohy. 

Niektoré letecké spoločnosti požadujú kolíky alebo káblové svorky (nie sú súčasťou balenia), aby bol transportný box maximálne stabilný. V takom prípade môžete dvere hore, po stranách a dole zaistiť káblovými svorkami. Horný a dolný diel transportného boxu môžete zaistiť pomocou skrutiek (nie sú súčasťou balenia) a diely tak pevne spojiť.

Správna dĺžka (A + 1/2B): Zmerajte dĺžku zvieraťa od nosa ku koreňu chvosta.

Správna šírka (C x 2): Zmerajte šírku od jedného ramena k druhému krát 2.

Správna výška (D): Zmerajte výšku od labiek k lebke/špičke uší.

viac

Lepok a jeho vplyv na citlivých psov

Čo je lepok ? 

Lepok alebo glutén je zmes proteínov gliadínu a glutenínu. Spolu so škrobom sa nachádzajú v endosperme semien niektorých obilnín, ako sú pšenica, jačmeň, špalda či raž. Ovos sám o sebe lepok neobsahuje, no môže byť kontaminovaný, ak je pestovaný v blízkosti obilnín obsahujúcich lepok. Neznášanlivosť lepku je problém rozšírenejší, ako samotná alergia na lepok. Lepok je bielkovina, ktorá sa nachádza v pšenici, jačmeni a raži. Často sa spája s problémami s trávením, alergiami, priberaním na váhe a podobne. Ak začne Váš pes mať príznaky neznášanlivosti lepku, je užitočné vedieť o zdrojoch tejto látky. Bezlepkové obilniny sú: kukurica, pšeno, pohánka, ryža, amarant a quinoa. Posledné dve spomínané pochádzajú z Ameriky a z oblasti juhoamerických Ánd. Povolené sú všetky výrobky zo zemiakov, z ryže a kukurice.

Čo lepok spôsobuje a prečo ho niektoré psy netolerujú ?

Väčšina psov toleruje pšenicu a ďalšie obilniny celkom dobre a nemajú žiadne nežiadúce účinky z ich konzumácie. Lepok je zvyčajne štiepený pankreatickými enzýmami v tenkom čreve. Avšak, niektoré psy, ako aj niektorí ľudia nemusia lepok tolerovať. U ľudí sa tento stav nazýva "celiakia". U psov sa nazýva" gluténom - indukovaná enteropatia", "neznášanlivosť lepku" alebo "citlivosť na lepok". U psov, ktorý sú citlivý na lepok, sa vyvinie chronické zápalové ochorenie tenkého čreva. Psy citlivý na lepok majú opakované alebo pretrvávajúce hnačky, chudnú, majú nezdravú srsť, strácajú telesnú kondíciu alebo len všeobecne neprospievajú.

Ako môže lepok spôsobiť tráviace problémy?

U psov, ktorý sú alergický na lepok, vzniká oneskorená reakcia z precitlivenosti (oneskorená alergická reakcia) v prípade, že sú kŕmený krmivom alebo pochúťkami obsahujúcimi lepok. Hoci presný priebeh tohto ochorenia nie je úplne objasnený, je isté, že imunitný systém psov trpiacich neznášanlivosťou lepku útočí na jeho gastrointestinálny (črevný) trakt v prípade, že príde do kontaktu s lepkom.

V tenkom čreve sa nachádzajú milióny klkov, ktoré zväčšujú povrch čreva pre vstrebávanie živín. Poškodenie sliznice znamená, že tieto klky miznú. Vyjadrujeme to slovom atrofia, ktorá je jednou s charakteristických známok celiakie. Medzi klkmi sa nachádzajú krypty. Krypty sa pri poškodení sliznice predlžujú. Choroba je charakterizovaná podstatnou stratou klkov v tenkom čreve a zmenšením absorpčného povrchu. Výsledkom uvedených mechanizmov je porucha resorpcie všetkých zložiek potravy (vitamínov, minerálov,cukrov, tukov a bielkovín).

Ktoré plemená môžu byť postihnuté ?

Neznášanlivosť lepku sa môže objaviť u všetkých plemien, ale je veľmi dobre zdokumentovaná u írskych seterov, samojedov a írskych jemnosrstých teriérov. Majitelia si zvyčajne všimnú známky tohto ochorenia v čase, keď pes dosiahne 6. alebo 7. mesiac veku.

Ako sa intolerancia lepku diagnostikuje?

Pri posudzovaní psa s údajmi o hnačkách, strate hmotnosti, zlej telesnej kondícii a celkovo zlého prospievania, väčšina veterinárov vykoná rutinné vyšetrenia krvi a moču. Pravdepodobne bude tiež robiť vyšetrenie stolice na parazity, brušné röntgenové snímky (röntgeny) a test exokrinnej pankreatickej insuficiencie. Výsledky týchto testov sú u psov, ktoré sú citlivé na lepok obvykle normálne. Jediný spôsob, ako definitívne diagnostikovať neznášanlivosť lepku je že,  pes dostane bezlepkovú diétu na 2 až 4 týždne a až nastane zlepšenie (takzvaný terapeutický test) ide o intoleranciu na lepok. Zviera by malo priberať na váhe a mali by prestať hnačky a jeho celkový zdravotný stav by sa mal normalizovať.

Ako sa intolerancia na lepok lieči ?

Našťastie je neznášanlivosť lepku úplne liečiteľná – nie však vyliečiteľná. Všetky príznaky vymiznú pri kŕmení bezlepkovou potravou. Je potrebné sa vyhnúť krmivu, ale aj pochúťkam s obsahom pšenice, raže, ovsa, jačmeňa alebo iných obilných zŕn. Pšenica je najproblematickejšou zložkou krmív pre psov. Geneticky modifikované zrná sú obzvlášť riskantné.

Ktoré pochúťky a krmivo pre psov sú bezlepkové ?

Všetky zdravé pochúťky pre psov WHIMZZES sú kompletne bezlepkové, vyrábané sú výlučne zo zemiakového škrobu, neobsahujú žiadne obilné zrná ani konzervačné látky. Produkty WHIMZZES navyše čistia zuby prirodzeným inštinktom psa hrýzť.

Granulované prvotriedne krmivo pre psov WELLCAN GOLD SUPER PREMIUM GRAIN FREE  alebo WELLCAN GOLD ADULT WILD AND POTATO neobsahuje pšenicu, sóju, ani žiadne iné obilniny obsahujúce lepok alebo geneticky modifikované ingrediencie.

Taktiež pečené krmivá OVEN-BAKED TRADITION GRAIN FREE . Tieto receptúry neobsahujú cereálne produkty, ale naopak obsahujú vyšší podiel živočíšnych bielkovín, ako väčšina porovnateľných produktov na trhu. Väčšina bielkovín pochádza z čerstvého mäsa, ktoré obsahuje esenciálne aminokyseliny potrebné pre zdravie a vitalitu vášho domáceho miláčika. Štúdie preukázali, že psy a mačky lepšie reagujú na bielkoviny a tuky z čerstvého mäsa a sú pre nich ľahšie stráviteľné a využiteľné.

OVEN-BAKED TRADITION GRAIN FREE  receptúry sú ideálne pre všetky vekové kategórie, pre rôzne veľké plemená a rôzne aktívne zvieratá, čo zjednodušuje voľbu receptúry. Ingrediencie sú vyberané veľmi dôsledne s dôrazom rôznorodej potreby vašich domácich miláčikov. Oven - Baked Tradition GRAIN FREE poskytne vášmu domácemu miláčikovi takú výživu, akú presne potrebuje.

viac

Prečo kŕmiť krmivom WELLCAN GOLD ®

Krmivo WELLCAN GOLD® bolo vytvorené použitím čerstvých, prírodných a zdravých zložiek z piatich základných skupín. Naše inovatívne metódy s najmodernejším procesom prípravy zabezpečujú výnimočné zdravie a výživný úžitok z krmív.

Krmivo WELLCAN GOLD® pre psov a mačky je založené na zdokonalených výskumoch v zdraví zvierat. Najnovšie výsledky genetických výskumov preukázali nepriaznivý účinok chemických a neprírodných látok v krmivách, ktoré poškodzujú zdravie zvierat, pričom aj nebezpečne pôsobia na zvieraciu DNA, čo vedie k jej deštrukcii. Výsledky týchto výskumov sa premietajú aj do zdokonalenia našich krmív tým, že znižujú spomínané riziká na minimum, pretože sú čisto prírodné.

Sme hrdí na naše starostlivo vybrané suroviny ako sú mäso, obilniny a zelenina. O použití presne týchto zložiek vás môžeme presvedčiť aj tým, že nepoužívame formulky ako napríklad “povolené EU” alebo iné, ktoré sa zvyčajne používajú k tomu aby zahmlievali skutočný zdroj použitých látok. My ich všetky vymenujeme, všetky popíšeme a aj vďaka tomu si môžete byť istí, že vaše zviera dostáva prírodné a výživné krmivo, ktoré podporuje jeho zdravie a zabezpečuje mu dlhý život.

WELLCAN GOLD® ponúka rôzne receptúry pre každé obdobie v živote zvieraťa, ale tiež má množstvo receptúr ideálnych pre všetky životné obdobia. U zvierat náchylných na vrodené genetické poruchy existuje možnosť, že sa ich chybné gény aktivujú a časom spôsobia ťažké choroby. Náš tajný recept na riešenie týchto reťazových reakcií je ten, že naše krmivo je očistené od všetkých chemických látok a aditív, dnes takých bežných v iných krmivách.

Porovnajte WELLCAN GOLD® s inými značkami krmív pre zvieratá. Sme si istí, že uvidíte podstatné rozdiely.

Zdravé krmivo vďaka piatim základným zložkám vo výžive.

V produktoch WELLCAN GOLD® nájdete zdravú zmes zložiek zabezpečujúcich vyváženosť stravy.1. Proteíny ( bielkoviny )
Základom každej receptúry WELLCAN GOLD® sú proteíny z chudého mäsa. Vysokokvalitné mäso z kačice, lososa, či kuracina, bravčovina a vajcia zabezpečujú nielen príjemnú chuť krmiva ale poskytujú aj proteíny (bielkoviny) a esenciálne aminokyseliny,
nevyhnutné pre správnu výživu psov a mačiek


2. Zelenina
Krmivá obsahujú veľa čerstvej zeleniny napríklad mrkvu, zemiaky, hrášok, rajčiny, a ďatelinu. Táto zelenina pridáva krmivu antioxidačné vitamíny A a D, uhľohydráty, vlákninu a dôležité minerály. A pretože je čerstvá a neprešla žiadnym spracovateľským procesom ani
procesom mrazenia uchovala si všetky dôležité živiny a chute.


3. Ovocie
Čerstvé jablká použité v WELLCAN GOLD® krmivách poskytujú dôležité ochranné látky, ako aj množstvo uhľohydrátov a vlákniny potrebné pre dobré zdravie zvieraťa. Antioxidant vitamín C pomáha vytvárať nové zdravé bunky a prispieva k lepšiemu hojeniu rán. Draslík podporuje neuromuskulárny rozvoj. Antioxidanty beta-karotén a vitamín A zlepšujú zrak , podporujú správny vývoj kostí a zubov a tiež odolnosť voči infekciám. Jablká a brusnice navyše poskytujú dodatočný zdroj antioxidantov v množstvách, ktoré
nemajú zásadný vplyv na celkový obsah vlákniny.


4. Obilniny
Všetky obilniny, ktoré sú použité sú celozrnné. Sú dôležitým zdrojom vitamínu B, uhľohydrátov, železa, vlákniny a selénu. Jačmeň, biela a hnedá ryža poskytujú zloženie uhľohydrátov, ktoré zviera využíva pri aktivite alebo cvičení.


5. Oleje a tuky
Vďaka olejom a tukom získava krmivo tú správnu chuť a je kľúčovým zdrojom Omega 3 a Omega 6 mastných kyselín.

V neposlednom rade, receptúry WELLCAN GOLD® obsahujú tzv. nutraceutiká ako beta karotén, karnitín, glukosamín, chondroitín, mannoligosacharidy, prebiotiká a taurín.

Naše obaly sú vytvorené tak, aby uchovali čerstvosť ingrediencií. Základné ingrediencie (prísady) sú zobrazené na každom obale, tak môžete vidieť základ každej receptúry. Dúfame, že tieto informácie vás presvedčia a vy vyskúšate naše WELLCAN GOLD®

viac

Zdravé krmivá WELLCAN GOLD ®

Krmivá WELLCAN GOLD obsahujú  prvotriedne suroviny, pretože neuznávame žiadne kompromisy, len tú najlepšiu kvalitu:


- používame čisté  kuracie mäso, pričom kurence sú chované vo voľnom výbehu
          o žiadne perie, nohy alebo vedľajšie produkty
          o nijaké antibiotiká ani hormóny
          o rovnaká kvalita kuracieho mäsa ako na našom vlastnom jedálenskom stole
          o vynikajúci zdroj bielkovín a prirodzený kondicionér kože a srsti, jeden zo zdrojov   Omega-6 mastných kyselín.
 


-náš losos pochádza z čistých vôd severného Atlantiku
          o využívame ho pre optimálne nutričné výhody.
          o má veľmi vysoký obsah  Omega-3 mastných kyselín, najmä DHA a EPA ,čo priaznivo vplýva na kardiovaskulárne zdravie a optimálne fungovanie očí a mozgu.

-naše bravčové mäso je čisto prírodné, bez antibiotík a hormónov, spĺňa všetky kvalitatívne požiadavky pre konzumáciu ľuďmi
    
obsahuje kvalitné proteíny na rozvoj čistej svalovej hmoty    

    má vyššiu stráviteľnosť než hovädzie, kuracie alebo jahňacie mäso a je veľmi chutné
    je iba jedno z dvoch s prirodzene vysokým obsahom L-karnitínu

-naše jahňacie sa  za živa voľne pohybovalo po ekologických (nehnojených) pasienkoch a živilo sa iba zelenou trávou
          o na proteíny bohaté, hypo-alergénne mäso používané v našej receptúre
          
o žiadne antibiotiká, ani hormóny, proste čisto prírodné jahňacie mäso aké nájdete aj na pultoch vášho mäsiarstva

- hypo-alergénne kačacie mäso bohaté na proteíny používame v našej unikátnej receptúre čisto prírodné a vhodné aj na ľudskú konzumáciu
     ak uznávate prírodný, holistický prístup k výžive, oceníte fakt, že naše kačice sú chované  bez klietky, vo voľnom výbehu
     neobsahuje nijaké hormóny, ani antibiotiká.
 

-        naše vajcia sú výborným zdrojom proteínov, stráviteľné takmer na 100%
  obsahujú prirodzene sa vyskytujúce zložité kombinácie aminokyselín

-        v našich produktoch. používame iba čerstvé, chemicky neošetrované vajcia

- všetky naše tuky sú prírodne konzervované s vitamínmi
    
* tuky a oleje zlepšujú kvalitu srsti a prispievajú ku srdcovo-cievnemu a mozgovému zdraviu
    * používame ich vďaka vysokému obsahu Omega 3, 6, 9 mastných kyselín
    
* lososový olej, celozrnné ľanové semienko a kvalitné kuracie tuky dosahujú obzvlášť vysokú koncentráciu  Omega-3 olejov, hlavne DHA a EPA, ktoré sa stali normou pre každého zdravotne uvedomelého človeka. To isté platí aj pre naše psy a mačky, ktoré ich potrebujú  tiež

·        - používame iba čerstvé, celozrnné obilniny
    
* neobsahujú žiadne herbicídy, pesticídy, ani GMO (geneticky modifikované organizmy)
    * naše obilniny vyberáme pre ich zdravé živiny, každá obsahuje viac ako 60 špecifických živín
    * v našich receptúrach nepoužívame pšenicu, kukuricu ani sóju, pretože práve im sa pripisuje vznik mnohých druhov alergických reakcií.
    * zvieratá potrebujú uhľohydráty v strave a preto používame iba najčistejšiu formu celozrnného ovsa a ryže
    
* obilniny slúžia ako zdroj uhľohydrátov a vlákniny a nie ako zdroj bielkovín, zdroje proteínov v našich krmivách pochádzajú z mäsa.

 ·        Ovsené vločky – už stovky rokov bolo známe, že sú rovnako zdravé pre ľudí aj pre zvieratá

    * naše ovsené vločky sú vyrobené z celozrnného ovsa
    * liečia podráždenie žalúdka, pomáhajú zmierňovať svrbenie a alergické reakcie
    
* sú v čistej forme, čiže neobsahujú žiadne chemické, nutričné alebo liekové aditíva
    * znižujú stres a sú výbornou prevenciou proti rakovine čriev kvôli vysokému obsahu vlákniny, môžu tiež vyliečiť zápchu.
    * ovos tiež znižuje riziko ochorenia srdca
    * je dobrý zdroj uhľohydrátov, obsahuje vitamín E, zinok, meď a železo.

používame aj celozrnnú hnedú ryžu  pre jej vysokú výživnú hodnotu
          o naša ryža má odstránenú šupku, ale zachovanú vrstvu, ktorá obsahuje otruby, kde sú všetky zdravé živiny. Je bohatá na vitamíny radu B, horčík a mastné kyseliny.
          
o hnedá ryža sa veľmi nepoužíva v potravinách určených na ľudskú konzumáciu kvôli svojej chuti a štruktúre, ale my ju používame pre vysoký obsah živín a vlákniny

- paradajky sú bohaté na vitamíny a prítomnosť antioxidantov, ktoré sú užitočné pri čistení tela od toxínov
    * lykopén, ktorý je obsiahnutý v paradajkách, neutralizuje voľné radikály a znižuje riziko vzniku rakoviny prostaty.
    * pravidelná konzumácia paradajok tiež znižuje riziko vzniku rakoviny konečníka, hrubého čreva alebo žalúdka
    * výskumy naznačujú, že konzumácia paradajok by mohla pomôcť znížiť aj riziko infarktu myokardu.
    
* vitamín K prítomný v rajčiakoch pomáha udržovať silné a zdravé kosti 

- naše zemiaky sú čerstvé, chemicky neošetrované, varené aj so šupkou o nie sú spracovateľsky upravované, takže si zachovajú všetky dôležité živiny (vrátane tzv. ochranných antioxidantov). o sú bohaté na B vitamíny, uhľohydráty, zinok, vitamín C, meď, železo, horčík, niacín a draslík


-       
naša chutná šťava z kuracej pečene spôsobuje, že naše krmivá sú jednoducho neodolateľné slúži ako zvýrazňovač chute a je spracovaná z prísad, ktoré neobsahujú syntetické alebo umelé prvky  
 

- jablká sú vynikajúcim zdrojom vlákniny, pričom asi 81%  je rozpustná vo vode, väčšina z toho je tzv pektín.
    * jablká poskytujú ako rozpustnú tak aj nerozpustnú vlákninu, trochu vitamínu C a beta karoténu, draslík a bór


- používame čerstvú, chemicky neošetrenú mrkvu varenú na pare, ktorá neobsahuje pesticídy a nie je spracovateľsky upravovaná, čiže si uchová svoju chuť a všetky dôležité živiny, vrátane tzv. ochranných antioxidantov, ktoré znižujú riziko rakoviny a iných chorôb.
    
* mrkva ponúka kompletnú výživu pre organizmus, je dobrým zdrojom vlákniny, vitamínu B1, vitamínu B2, vitamínu B6, vitamínu C, vitamínu K, biotínu, draslíka a tiamínu.
    * mrkva prospieva hlavne slezine a žalúdku.
    * výskumy naznačujú, že mrkva znižuje riziko srdcových ochorení aj mnohých typov nádorov
    * obsahuje beta-karotén, ktorý je veľmi prínosný pre zdravé oči.
    *  prospieva zdravej koži, vlasom a kostiam, súčasne čistí telo a zbavuje ho stresu
 

- vysoké množstvo železa a vitamínu C v hrášku prispieva k posilneniu imunitného systému.
    * luteín prítomný v hrášku pomáha znižovať riziko vekom podmienenej degenerácie makuly a šedého zákalu.
    * hrášok spomaľuje hromadenie glukózy v krvi a tým pomáha udržať stabilnú hladinu energie.
    * hrášok podporuje nervové funkcie a metabolizmu uhľohydrátov
    
* poskytuje telu živiny, ktoré sú dôležité na udržanie zdravia kostí.
    * kyselina listová a vitamín B6 v hrášku sú dobré na podporu kardiovaskulárneho zdravia jedinca.

- najznámejší prínos brusníc je, že pomáhajú v boji proti infekciám močových ciest, pretože
prírodné kyseliny a chemické látky objavené v brusnicovej šťave neumožňujú baktériám rast a rozmnožovanie v močovom trakte
    * brusnicová šťava má bohatý objem vitamínu C, čo pomáha predchádzať vzniku zubného kazu, tvorbe zubného povlaku a tvorbe baktérií.
    * výskum ukazuje, že brusnicová šťava obsahuje proanthocyanidinové zlúčeniny, ktoré pomáhajú zmariť rast nádoru v tele, teda pravidelná konzumácia brusníc môže výrazne znížiť riziko vzniku rakoviny
    
* tiež sa uvádza, že užívanie brusnicového džúsu môže pomôcť zabrániť vzniku obličkových kameňov 


  • - používame Natrox, špeciálne čistú a prírodnú formu morskej soli, ktorá poskytuje prírodné esenciálne živiny napr. sodík a chlorid.

        * v našich krmivách  sú nevyhnutné, pretože ich nedostatok môže rýchlo viesť k problémom so srdcom a obličkami. Kŕmenie potravou s deficitom chloridu by mohlo viesť k problémom s nervovým systémom, ktorý priamo súvisí s epileptickými záchvatmi

- naša špeciálna zmes vlákniny umožňuje potrave cestovať konštantne nízkou rýchlosťou cez tráviaci trakt a poriadne stráviť maximum zo všetkých našich živín.
          o našou hlavnou výživnou vlákninou sú repné rezky, vďaka vysokému obsahu  vlákniny spolu s paradajkovými výliskami tvoria dôležitú časť našej zmesi
           o táto zmes vlákniny z ovsených vločiek, ryže, zemiakov, mrkvy a jabĺk, zabezpečuje trávenie všetkých na živiny bohatých krmív, a ak je u psov pozorovaná tvrdá stolica,  je to jasnou známkou zdravého fungovania čreva.  

Nutraceutiká  sú doplnky, tzv. funkčné potraviny využívajúce svoju prirodzenú schopnosť cielene ovplyvňovať zdravotný stav, sú zamerané na riešenie konkrétnej oblasti vo výžive psov.
Vedecké informácie týkajúce sa ich účinkov aj na naše zdravie sú ohromujúce. Zákonodarci majú veľké ťažkosti a nestíhajú držať krok s rýchlosťou pokroku nutričných vied, ale my stíhame.

    * najnovšie vedecké výskumy ukazujú, že treba používať priame mechanizmy výživy aj pre nástup dedičných ochorení a my to už aplikujeme prostredníctvom tejto priekopníckej a prelomovej vedy do našich krmív. Prostriedky na liečbu epilepsie, ochorení srdca, kostí a kĺbov, sú už v štádiu prípravy.
  

Krmivá WELLCAN GOLD obsahujú :

1. Prebiotiká

Prebiotiká nestráviteľné zložky potravy, ktoré priaznivo ovplyvňujú organizmus stimuláciou rastu alebo činnosti jedného alebo limitovaného počtu baktérií v hrubom čreve a ktoré zlepšujú zdravie hostiteľa. Prebiotiká podporujú rast užitočných probiotockých baktérií, ktoré sú už prítomné v črevách , znižujú množenie potenciálne škodlivých kolónií baktérií. Týmto spôsobom napomáhajú obnoveniu črevnej mikroflóry. 

2. Probiotiká

Probiotiká môžeme nájsť v zdravom zažívacom trakte. Pri varení sa tieto mikróby ničia, preto ich pridávame do krmív priamo. Naša špeciálna zmes 5 rozličných typov jogurtových baktérií pomáha udržať vnútornosti v optimálnom stave, zlepšuje stráviteľnosť, pomáha pri hnačke alebo iných žalúdočných poruchách.  Náš produkt obsahuje rozličné živé jogurtové kultúry, čím značne stúpa stráviteľnosť krmiva, ktoré sa odzrkadľuje v nami odporúčaných denných množstvách  krmiva. Vaše zviera bude jesť menej, ale bude dostávať viac životne dôležitej výživy k podpore zdravia a vitality.


3. Glukosamín a Chondroitín

Obe tieto zložky sú dôležité pre zdravie kĺbov a pomáhajú pri ich bolestiach. Glukosamín zvyšuje absorpčnú schopnosť kĺbov a podporuje rast chrupavky. Chondroitín pomáha zadržať kĺbovú tekutinu a zlepšuje účinok glukosamínu.

4. Výťažky z rastliny Yucca schidigera

Yucca znižuje škodlivé plyny v stolici zvierat, čím znižuje aj jej pach. Yucca môže pomôcť pri viacerých chorobách a pri nevoľnosti, ovplyvňuje celkové zdravie a vitalitu zvieraťa a znižuje bolesť kĺbov.

5. Hnedá morská riasa

Poskytuje 60 prírodných živín a získava sa z chladných vôd Atlantického oceána. Hnedá morská riasa napomáha zdravo vyzerajúcej srsti a predchádza jej blednutiu. Dobre pôsobí na imunitný systém, pomáha predchádzať neplodnosti a predčasnému starnutiu. 
6. Ľanové semienka

Okrem lososa sú jedným zo zdrojov najbohatším na Omega 3 mastné kyseliny ľanové semienka.  Tento prírodný olej vznikajúci zo semienok je dôležitý pre celkove zdravý rast a vývoj tela. Ľanové semienka obsahujú Omega 3,6 a 9 mastné kyseliny, vitamín B, chlorid draselný. Lecitín, magnézium, vápnik a zinok. Môžeme povedať, že ľanové semienka sú jedným z najdôležitejších  doplnkom, ktorý podporuje zdravie zvieraťa.

viac

Ako prežiť Silvester so psom ?

Blíži sa Nový rok a to je čas zvýšeného používania zábavnej pyrotechniky.  Počas silvestrovskej noci nechýba zábava, hlasná hudba, jedlo, pitie či farebný ohňostroj, ktorý rozžiari tmavú oblohu. Pre psičkárov sa však oslavy Silvestra stávajú nočnou morou. Niektoré psy majú totiž strach z ostrých zvukov a svetelných efektov a prejavy strachu majú u každého inú podobu. Pes sa môže chvieť, nadmerne slintať, štekať, odmietať pochúťky, skučať, byť deštruktívny, pobehovať po byte, dokonca sa môže pomočiť alebo pokúsiť sa o únik. Vystresovanými psami sa po Novom roku plnia útulky – to je však lepšia alternatíva, pretože odchytený pes so známkou, resp. čipom má šancu na návrat domov.

Dôvodom prečo sa psy boja ohňostrojov je , že majú citlivejší sluch a intenzívnejšie vnímajú zvuky, ktoré človek ani nepostrehne. Psy si však ohlušujúce zvuky delobuchov nevedia vysvetliť, desí ich praskanie v tme, svetelné efekty a vybuchovanie v tme.

Ak sa Váš pes bojí, vyskúšajte aj nasledujúce tipy, ako prežiť Silvester:

Obmedzte venčenie - v podvečer silvestrovskej noci vyvenčite svojho miláčika poslednýkrát vtedy, keď je na okolí ešte ticho a pokoj. V čase, kedy sa vypúšťa ohňostroj najviac, nechoďte von – psík tú chvíľku bez prechádzky vydrží.

Venčíme zásadne na vodítku. Aj psíka s perfektným privolaním môže zvuk petárd prekvapiť a dá sa na útek.

Pre prípad psíka označte – dajte mu obojok so známkou, kde bude telefónne číslo alebo adresa bydliska.

Psíka, ktorý žije v koterci alebo na záhrade, je dobré aspoň počas Silvestra presunúť do domu. Ak zalezie pod posteľ alebo si nájde iné miesto, rešpektujte to.

Zostaňte so psom v kontakte. Pes je členom svorky, v nej sa cíti bezpečne, a preto mu umožnite, aby bol s vami po celý čas v kontakte.

Psa neopúšťajte. Aj keby ste sa chceli ísť akokoľvek ísť zabávať von, svojho miláčika neopúšťajte. Nedávajte ho ani k známym. Pre psa je najdôležitejšia svorka a pokiaľ ho opustíte, bude mať pocit, že ho jeho rodina zradila a z nepochopiteľných dôvodov opustila práve v čase, keď ju najviac potreboval.

Odveďte jeho pozornosť. So psíkom sa hrajte, opakujte si povely, odmeňte ho maškrtkou, chváľte ho, hlaďte – zostaňte v kontakte. Psíka zabavte ho, pokúste sa odpútať jeho pozornosť od delobuchov a ohňostroja.

V prípade, že máte psíka, ktorý podobné sviatky prežíva s veľkým stresom, skúste sa poradiť s vašim veterinárom o možnosti použitia jemnej formy upokojujúcich liekov.

Veríme, že naše rady Vám pomôžu urobiť Silvester príjemný pre Vás i Vašich miláčikov.

viac

Kvasinkové infekcie psov - Alergia - Candida albicans

Tento článok sme sa rozhodli napísať na základe rekcií viacerých majiteľov psov, ktorým bola diagnostikovaná kvasinková infekcia. Najčastejšou reakciou ako problém riešiť bolo hľadať potravu ktorá by bolo kontaminovaná kvasinkami. Tento prístup je zásade nesprávny a mylný. Kvasinky sú jednobunkový huby žijúce bežne spoločne s mnohými stovkami druhov baktérií v tele všetkých vyšších živočíchov vrátane človeka a samozrejme psov. Problém nastáva vtedy, keď z nejakej príčiny dôjde k poruche rovnováhy medzi takzvanými dobrými baktériami a kvasinkami. Takzvané „dobré baktérie“ ako napríklad Bacillus acidofilus a Enterococcus faesium zabraňujú svojou existenciou premnoženou kvasiniek a iných „zlých mikroorganizmov“ ako sú napríklad spomínané kvasinky z nich často Candida albicans   a tým je vytvorená akási prirodzená rovnováha v organizme.

Často sa stáva, že u domácich miláčikov je diagnostikovaná alergia ne istý bližšie neidentifikovateľný alergén. Príznakmi sú kožné vyrážky, ušné a očné príznaky podobné infekcii v týchto oblastiach.

Pozrieme sa bližšie čo sa deje s potravou v tráviacom trakte. Potrava sa začína spracovávať a tráviť už v ústach, mechanicky pohryzením, žuvaním a zmiešaním so slinami. Neskôr v žalúdku pokračuje trávenie enzýmami a tráviacimi šťavami vylučujúcimi sa do žalúdka. Odtiaľto potrava pokračuje do tenkého čreva. Viac ako 70% imunitného systému sa nachádza v tráviacom trakte, keďže tráviaci jeden jedným z orgánových systémov ktoré sa najviac dostávajú do kontaktu v vonkajším prostredím (teda so stravou). Kým je rovnováha medzi mikroorganizmami prirodzene žijúcimi v tráviacom trakte zachovaná, nie je žiadny problém. Problém nastáva keď na nejaký podnet dôjde k jej porušeniu, v toto prípade sa môže stať, že istý druh mikroorganizmov často spomínané kvasinky napr. Candida albicans, ktorá potom produkuje nadmerné množstvo svojich produktov, ktoré sa môžu z čreva dostať do krvného obehu a spôsobiť tak nepríjemné príznaky ochorenia pripomínajúce alergické ochorenie alebo príznaky infekcie.
Candida albicans premnoženie v dutine ústnej
1. Candida albicans premnoženie v dutine ústnej


Kvasinky Candida albicans sú normálnou súčasťou črevnej mikroflóry a spolu s ďalšími mikroorganizmami pomáhajú v záverečných fázach trávenia. Za normálnych okolností tvoria asi desatinu črevnej flóry, pričom sa vyskytujú predovšetkým v hrubom čreve - tenké črevo je mikroorganizmami osídlené minimálne. Kvasinky sú s ostatnými baktériami v rovnováhe, tá sa však môže ľahko narušiť.
Malassezia pachydermatitis premnožená v uchu Westland teriera
2.Malassezia pachydermatitis premnožená v uchu Westland teriera

Aké sú príčiny vzniku nerovnováhy v prirodzenej mikroflóre:

1.     Nadmerná alebo opakovaná antibiotická liečba. Antibiotiká zabijú aj „dobré baktérie“ a tým vyvolajú prerastanie organizmov na ktoré nie sú účinne napr. spomínané kvasinky keďže sa jedná o huby antibiotická im neuškodia pravé naopak tým že zabijú baktérie uvoľnia miesto na rast kvasinkám a baktériám odolným proti danému antibiotiku

2.     Zlá kvalita stravy (napr. veľa cukrov v potrave, kŕmenie zvyškami ľudskej stravy)

3.     Žiadne probiotiká v potrave (Probiotiká sú mikroorganizmy, ktoré sa prirodzene nachádzajú v tele. Napomáhajú zdraviu)

4.     Žiadne prebiotiká v potrave (Prebiotiká sú nestráviteľné časti potravy, ktoré majú priaznivý vplyv na hostiteľa selektívnou stimuláciou rastu a / alebo aktivity baktérií v hrubom čreve,  najčastejšie je to potravinová vláknina – inulín a rôzne oligosacharidy)

5.     Excesívne očkovanie

6.     Stres (napr. keď je fena kotná, keď kŕmi mláďatá, úraz, bolesť, choroba)

7.     Zmeny v oblasti životného prostredia (presťahovanie sa)

Spomenuté dôvody, ale aj mnohé iné, krehkú rovnováhu v tele nášho psa neraz poškodia a zapríčinia premnoženie kvasiniek. Kvasinky osídľujú tenké črevo, dostávajú sa do krvi a sú zanášané do rôznych orgánov. Spôsobovať môžu okrem spomínaných problémov opakované zápaly uší a horných dýchacích ciest, chronickú nádchu, alergické prejavy na koži a iné príznaky. Pridať sa môžu problémy s hmotnosťou, trávením a vstrebávaním výživných látok, vitamínov a minerálov z čreva, bolesti svalov, vypadávanie chlpov, tvorbu kožných šupín, apatiu.


4.Tenké črevo v problémoch6 Prospešné baktérie, (ako napr. acidophyllis) pri práci v tenkom čreve

Znaky a príznaky kvasinkovej infekcie:

1.   Kožná iritácia, ohraničené vypadávanie chlpov, ošupovanie kože

2.   Svrbenie, kontinuálne lízanie labiek alebo pohlavných orgánov

3.   Začervenanie kože, zápal, zápach.

4.   Bolesti kĺbov

5.   Opakované, časté bakteriálne infekcie

6.   Ušné infekcie, hlienový výtok z uší a zápach

7.   Citlivosť na zvuky

8.   Celková nervozita, telesná únava, depresia, apatia

9.   Problémy s trávením  (hnačky alebo zápchy)

10.  Nadmerná plynatosť (flatulencia)

11.  Obmedzená stráviteľnosť potravy, obmedzené vstrebávanie vitamínov a minerálov v čreve

            
3.Candida abicans premnožená v tenkom čreve

Všetky spomenuté príznaky pripomínajú príznaky alergickej reakcie alebo bakteriálne infekcie avšak liečba alergie alebo infekcie antibiotikami nezaberá, dokonca môže ešte prispieť k ďalšiemu pomnoženiu kvasiniek a zhoršenou kvasinkovej infekcie.

Ako teda postupovať v liečbe?

Vyvolať premnoženie kvasiniek v organizme môže každé oslabenie imunitného systému. Kvasinky k tomu potrebujú vhodné prostredie. Stačia im tri veci - teplo, vlhko a uhľohydráty. Správnu teplotu a vlhkosť im poskytujú črevá, koľko im však poskytneme cukrov, je iba na nás. To je základom celej liečby. Ak kvasinkám obmedzíme zdroj energie a pomôžeme prísunom dobrých baktérií do tráviaceho traktu vo forme pre a probiotík, nebudú sa môcť kvasinky už ďalej nekontrolovane množiť. Keďže sa kvasinky sa množia sa rýchlo, za optimálnych podmienok sa môže ich počet za dvadsať minút zdvojnásobiť. Liečba teda spočíva v správnej vyváženej výžive vášho psa, v prísune prebiotík a probiotík v potrave. Pri proti kvasinkovej diéte nemožno počítať s radikálnou zmenou k lepšiemu zo dňa na deň. Problémy ustupujú postupne a dokonca môže nastať dočasné zhoršenie zdravotného stavu. Hynúce kvasinky totiž tvoria toxíny zaťažujúce organizmus. Zmierniť nepríjemné pocity pomôže selén, horčík, kremík a laktobacily. Kožné bunky sa obnovujú približne každých 60 dní, liečba je preto dlhodobá a efekt liečby sa dostavuje postupne, musíme byť preto dostatočne vytrvalí a dôslední.

Z nášho pohľadu odporúčam v liečbe postupovať prirodzenými metódami a hlavne zmenou vo výžive vášho psa. Odporúčame realizovať nasledovné kroky:

1.     Kŕmenie – potrebná je zmena krmiva na také ktoré obsahuje vyvážené zloženie živín, nízky obsah cukrov, dostatok pre a probiotík 

2.     Očistenie tráviaceho traktu a nastolenie rovnováhy pomocou prídavkov pre a probiotík5.Kvasinková infekcia - pred a po liečbe

Popri liečbe odporúčanej veterinárom odporúčame krmivá pečené v peci (nie extrudované), ktoré obsahujú prirodzené probiotiká a prebiotiká dôležité pre udržanie rovnováhy trávenia.

viac

Čo potrebuje šteniatko

Krmivo:  najvhodnejšie sú špeciálne krmivá určené pre šteniatka (tieto krmivá sa obyčajne označujú názvom „PUPPY“)


Nutričné a vitamínové doplnky: vhodné sú pre-biotiká a pro-biotiká určené špeciálne pre psíkov. Vitamíny a minerály sú pre vyvíjajúci sa organizmus šteniatka mimoriadne dôležité.


Pelech alebo psia búda:  Vaše šteniatko prespí totiž aj 16 hodín denne, takže je to miesto, kde trávi väčšinu svojho života, preto je potrebné pelechy či búdy vyberať precízne


Dve misky: jednu na potravu a druhú na vodu, najvhodnejšie aj s podložkou. Vody musí mať psík vždy dostatok !

Univerzálny rám a absorpčnú podložku: Takmer vždy, keď sa šteniatko prebudí, chce sa vyprázdniť. Vtedy môžeme začať s nácvikom na toaletu. Keď šteniatko dá najavo, že sa chce vyprázdniť snažíme sa pod neho niečo položiť. V tomto nám výborne poslúži absorpčná podložka (psia plienka) najlepšie aj s rámikom.


Obojok a vôdzku (vodítko):  tieto treba vyberať podľa  aktuálnej veľkosti šteniatka a radšej po niekoľkých mesiacoch vymeniť, ako mu dať veľký a ťažký obojok alebo vôdzku. Je na Vás, či si vyberiete flexi vodítko, alebo obyčajné,  ktoré si farebne zladíte s obojkom.


Základnú kozmetickú výbavu: kliešte na nechtíky, pinzetu na vyberanie kliešťov, prípravok proti blchám a kliešťom vhodný pre šteniatka, kefu alebo hrebeň podľa typu srsti

Šampón: na psov by sa nemali používať ľudské šampóny, obsahujú totiž chemikálie, ktoré psia koža zle znáša. Zvlášť u šteniat je potrebné požívať šampón špeciálne vyvinutý pre srsť a kožu šteniatok.

Dostatok hračiek a žuvacích potrieb:  Medzi 3. a 5. týždňom sa začne objavovať mliečny chrup. V 4. mesiaci začnú rásť trvalé zuby, ktoré tlačia na korene mliečnych, čo spôsobuje mierne napuchnutie a zapálenie ďasien. Šteňa môže byť nepokojné, odmieta potravu, slintá a niekedy i zvracia. Má snahu ohrýzať tvrdé predmety, čo napomáha vypadávaniu mliečnych zubov a zmierni bolesť. Hračkami si tiež psík vyplní čas, kým nebudete doma.

Odmeny: šteniatko pri výcviku, alebo pri základnej výchove odmeňujte pochúťkami, ktoré sú na to určené. V opačnom prípade môže priberať a vytvoriť si tak predispozíciu do budúcnosti, čo je veľmi zlé.

viac

Penn-Plax Cascade kanister filter – Review

Cascade Canister filter od spoločnosti Penn-Plax, je k dispozícii v piatich rôznych typov, u nás sú k dispozícii nasledovné 3 verzie:

1. Cascade Canister filter 500, pre akvária do 114 L, 423 L/hod.

2. Cascade Canister filter 1000, pre akvária do 400 L, 950 L/hod.

3. Cascade Canister filter 1500, pre akvária do 700 L, 1275 L/hod.Testovali sme sériu Cascade Canister filter v 200 litrovom akváriu. Vnútri nádoby sa nachádzajú dve veľké stohovateľné košíky, ktoré slúžia na umiestnenie filtračných médií ako je syntetická vata, aktívneho uhlie, zeolit, keramické bio-krúžky, atď.  V našom prípade sme použili syntetickú vatu, aktívne uhlie a keramické bio-krúžky. Výrobca prichádza s dvomi možnosťami na návrat prefiltrovanej vody späť do akvária. Prvou alternatívou je a) smerový prúd - vytvára silnú cirkuláciu prúdu vody v nastaviteľnom smere, b) rozstrekovač - rozstrekuje prefiltrovanú vodu rovnomerne po dĺžke akvária, v tomto vyhotovení bol dlhý 30 cm. V našom prípade sme použili druhú možnosť.


Zostavenie prebiehalo presne podľa priloženého návodu a trvalo nám asi 20 minút. Po zostavený celého systému je ho potrebné natlakovať, čo sa deje niekoľkonásobným zatlačením na manuálnu pumpu na hlavici filtra. Keď voda pretiekla z akvária do kanistra filtra, čo trvalo asi 30 sekúnd, pripojili sme ho do prívodu elektriny. Spočiatku z filtra vychádzali zvuky, ktoré sa však stratili ako náhle z filtra unikol všetok vzduch. Asi po minúte prevádzky, filter pracoval úplne potichu. Filter je mimoriadne tichý.

Udržiavanie Cascade Canister filtrov je úplná hračka. Je vybavený ventilmi na uzatvorenie prívodu a odtoku vody.  Jednoducho uzavriete ventily na hlavici filtra a môžete odpojiť prívodnú a odvodnú hadicu. Následne môžete odniesť filter, ktorý chytíte za praktickú rúčku na hlavici filtra a prenesiete do kúpeľne, alebo na miesto kde budete filter čistiť. Po otvorení hornej časti, vyberieme stohovatelné košíky, kde nahradíme syntetickú vatu a aktívne uhlie, keramické bio-krúžky ponecháme pôvodné nakoľko sa v nich usídlili prospešné baktérie. Košíky sme vrátili na pôvodné miesto a filter sme uzatvorili. Pripojili sme hadice a otvorili ventily. 

Asi 12 hodín po spustení filtra sme pozorovali viditeľné zlepšenie kvality vody v akváriu.

Výmena filtračných médií sa môže zdať finančne náročná. Odporúčame však nákup väčších finančne výhodných balení filtračných médií, a viacnásobne použiteľných vreciek na aktívne uhlie.

Výhody Cascade Canister filtra:

1.Jednoduché natlakovanie vodou pomocou tlačidla na hlavici filtra

2.Stohovatelné košíky umožňujú použitie rôznych variant filtračných médií

3.Mimoriadne tichá prevádzka

4.Jednoduché odpájanie a pripájanie na systém hadíc, pomocou ventilov za účelom čistenia

Nevýhody Cascade Canister filtra:

1.Výmena filtračných médií môže byť finančne náročná

Celkovo získava Cascade Canister filter 4 hviezdičky

Preklad zo zdroja: http://www.fishlore.com/ER_PennPlax_Cascade.htm

viac

Paragon Pet Products s hrdosťou predstavuje svoje nové produkty: Veggie Sausage a Veggie Strip

Produkty pripomínajú populárne tyčinky z minulosti, tieto nové sú však vylepšené a zároveň sú rovnako vegetariánske, ako všetky výrobky v ponuke WHIMZEES ™. 

Charakteristika produktu:
Vegetariánske výrobky sú vyrobené za použitia rovnakej rastlinnej bázy, ako všetky WHIMZEES, ale použitím novej technológie na pridávanie vápnika (vápnik je viditeľný ako biele škvrny v produkte). Tieto produkty majú tiež vlastnosti a známu vôňu pridaného klinčekového oleja. Klinčekový olej sa používa v bežnej zubnej starostlivosti z dôvodu jeho antimikrobiálnych, antimykotických, antiseptických a protivírusových účinkov. Tento olej sa používa ako doplnkové liečivo na liečbu mnohých zdravotných porúch, vrátane bolestí zubov, tráviacich ťažkostí, stresu a na očisťovanie krvi. Klinčeky sú bohaté na minerály, ako je vápnik, chlór, železo, fosfor, sodík, draslík a vitamín A a vitamín C. 

Zloženie:
zemiakový škrob, glycerín, prášková celulóza, lecitín, kvasnice, sladový výťažok, vlčí bôb, uhličitan vápenatý, klinčekový olej, paprika.

viac

Torzia žalúdka u psov

K jedným z najväčším strašiakom ktorý hrozí psom hlavne veľkých plemien je torzia žalúdka.

Vážnosť tohto života ohrozujúce stavu zvyšuje aj fakt, že prichádza nečakane a to hlavne v noci a ma veľmi rýchli spád. Bez okamžitej pomoci veterinára končí fatálne.

Základná charakteristika

Slovo torzia pochádza z latinského slova torsio-pretočenie,skrútenie. Samotnému pretočeniu žalúdka rôzneho rozsahu však predchádza jeho dilatácia-rozšírenie. Žalúdok je naplnený krmivom a plynom. Celý proces prebieha postupne, ale rýchlo. Nafúknutý žalúdok sa často ľahko pretočí okolo svojej osi aj pri malej námahe. Dochádza k zaškrteniu pažeráka, pyloru a okolitých ciev. Pohyb čriev je zastavený. Tvorba plynu v žalúdku sa ešte viac zvyšuje, stena žalúdka je napätá a môže odumierať. Nafúknutý žalúdok tlačí aj na zadnú dutú žilu a portálnu žilu, dôsledkom čoho sú prejavy arytmie. Priškrtením ciev nastáva stagnácia krvi aj v slezine a dochádza k jej poškodeniu rôzneho rozsahu. Nedokrvením môžu byť postihnuté aj obličky a tenké črevo. Tlak na bránicu a pľúca sťažuje dýchanie. Pri neriešení stavu dochádza v priebehu niekoľkých hodín ku kardio-pulmonálnemu zlyhaniu, celkovému kolapsu a smrti.

Za príčiny vzniku torzie bývajú popri anatomickej predispozícii udávané vonkajšie faktory : nevhodná strava, kŕmenie a následný pohyb. Vzhľadom na vyšší výskyt v niektorých rodových líniách sa predpokladá aj vplyv dedičnosti.

Torzia žalúdka postihuje hlavne veľké a gigantické plemená psov s hlbokým hrudníkom ako napr: nemecká doga, bernardín, rotvajler, doberman, berský salašnický ovčiak, nemecký ovčiak, irský vlkodav atď. Prípady torzie u malých a trpasličích plemien sú zriedkavé ale nie nemožné. Ochorenie postihuje najme dospelé a staršie psi.

Pri predisponovaných plemenách sa veľa diskutuje o forme, zložení, kvalite kŕmenia a následný pokojový režim a to najmä preto, že práve nedostatky či chyby v tejto oblasti najčastejšie zvyknú naštartovať proces dilatácie a následnej torzie žalúdka. Aj keď dodržiavanie určitých pravidiel a preventivných opatrení nezaručí úplné vyhnutie sa torzii, výraznou mierou znižuje riziko jej vzniku.

V prevencii teda v predchádzaní torzie žalúdka je vhodné kŕmenie potravou, ktorá nenaboptnáva a teda nezväčšuje svoj objem v žalúdku. Medzi takéto krmivá patria granule pripravené pečením v teplovzdušnej rúre (nie extrudované) ako sú napríklad krmivá kanadskej značky Oven-Baked Tradioton.

Medzi najčastejšie príznaky torzie patrí

• zväčšené brucho, zhrbený postoj, neúspešné pokusy o vracanie, slinenie, výrazne dýchanie

• sliznice sú bledé

• pri pohmate je brušná dutina veľmi napnutá, tvrdá a pre psa veľmi bolestivá

• pes je nespokojný, nevie nájsť miesto, kňučí, zvíja sa

• pes je apatický

Diagnostika a liečba

Diagnóza sa určuje pomerne jednoznačne, a to na základe anamnézy, symptómov a klinického vyšetrenia s následným potvrdením prostredníctvom RTG vyšetrenia. Na prognózu zvládnutia torzie má vplyv včasnosť a vyhľadanie odbornej veterinárnej pomoci.

Pri operačnom zákroku je potrebné v prvom rade sa sústrediť na uvoľnenie nahromadených plynov spôsobujúcich vplyvom tlaku deštrukciu žalúdka a svojho okolia. Celý žalúdok sa vyčistí aj do tuhej náplne, prekontroluje sa a zhodnotí sa jeho stav, ako aj stav okolitých orgánov, najmä sleziny. Tá môže byť taktiež pretočená.V mnohých prípadoch je tak nekrotizovaná, že sa musí prístupiť k jej odstráneniu. Samotný žalúdok je potrebné reponovať do fyziologickej polohy a následne sa často pristupuje ku gastropexii, teda preventívnemu prišitiu žalúdka o brušnú stenu.

Aj po úspešne zvládnutej operácii je prvých 72 hodín kritických. Podávané sú antibiotika a infúzna terapia. Od druhého dňa može byť psovi ponuknúta voda, pri  priaznivom vývoji od tretieho dňa aj prvé krmivo vo forme špecialnej konzervy. Pri kŕmení však treba byť veľmi opatrný, a to nie len čo kvality ale aj množstva. Strava je podávaná v malých množstvách a častejšie. Dôležité je aj odsledovanie prvej stolice po operácii, nakoľko práve tento obyčajný fyziologický proces poukazuje na úspešné zvládnutie operácie

Po gastropexii sa riziko torzie síce výrazne znižuje, avšak nie je zaručenou ochranou proti jej vzniku.

viac

Akú podstielku zvoliť do búdy pre psa ?

Možnosti ktoré zvoliť ako zlepšiť tepelnú izoláciu v psej búde je niekoľko. Používanie starých textílií kobercov nie je vhodné nakoľko parazity nespia ani v zime a staré textílie sa zle udržiavajú čisté a bez parazitov. 

Tradičnou, kvalitnou podstielkou a finančne nenáročnou je bežná prírodná slama.

Výhodnou alternatívou sú drevené hobliny alebo drevitá vlna.

Podstielku v búde je potrebné v pravidelných intervaloch meniť a priestor búdy ošetriť  prípravkom proti parazitom aj v zime.

#budaprepsa #akoprezimovat #pesvzime #zdravypes

viac